18 лютого 2019 року у приміщенні Львівської обласної ради відбувся круглий стіл «П’ята річниця революції гідності. Чи встановлено справедливість».

Про це повідомили у прес-службі ВО "Свобода".

У заході взяли участь дружина Героя "Небесної сотні" Сергія Бондарчука Тетяна Бондарчук, голова Львівської обласної організації ВО «Свобода» Олег Панькевич, голова Об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех, доктор економічних наук Йосиф Ситник, учасники Революції гідності, ветерани російсько-української війни. Модерувала захід депутат Львівської облради від ВО «Свобода» Мирослава Бабінська.

Захід організували з ініціативи громадських організацій ГО «Громада й ініціатива», «Легіон Свободи», Всеукраїнське об’єднання українок «Яворина», ВГО «Сокіл» і за сприяння депутатів Львівської обласної ради.

Тетяна Бондарчук, котра очолює Хмельницький обласний підрозділ «Яворини», веде активну волонтерську діяльність і за свою працю нагороджена орденом  княгині Ольги III ступеня та церковним орденом святої Великомучениці Варвари, виступаючи на зібранні, зазначила, що для родин Героїв "Небесної сотні" ці п’ять років стали роками боротьби.

«Усі розуміємо, що у влади немає бажання та політичної волі покарати винних. Ви чули, як нещодавно генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство у справах Майдану завершене. Він також заявив, що до "Небесної сотні" належать і близько 20 загиблих працівників поліції. Наскільки боляче це чути для всіх, хто пережив і переживає цю трагедію… За п’ять років покараний тільки Крисін (у справі Веремія) й умовно засуджений Бєлов (у справі Дідича). А тим часом звинуваченого у вбивстві 48 майданівців Дмитра Садовника Печерський суд відпустив під домашній арешт, йому дали втекти до Росії, бо він був не лише підозрюваним, а й дуже важливим свідком, котрий міг назвати тих, хто давав наказ стріляти. Після нього було ще 12 втеч підозрюваних. Немає справедливого суду. Не покарані ні вбивці, ні замовники вбивств наших рідних. На превеликий жаль, за ці роки 17 батьків і матерів Героїв "Небесної Сотні" не дочекалися справедливого суду, пішли на небеса до своїх рідних», — зазначила Тетяна Бондарчук.

Олег Панькевич наголосив, що й через п’ять років вимоги Майдану не виконані.

«Що відбувається через п’ять років після Революції гідності, чи встановлено справедливість? Відповідь однозначна. Ми бачимо, як «реформована» правоохоронна система застосовує методи фізичного впливу, і чинять насилля все ті ж представники «Беркуту», котрі ненавидять все українське. І вони знають, що їх за це не покарають. Чи подолано наслідки правління режиму Януковича? Ні. Так само правлять олігархи, нема люстрації, немає реформ. Не змінено виборче законодавство, як цього вимагав Майдан. Процвітає купівля виборців, адмінресурс та інші фальсифікації. Ми повинні добитися реалізації усіх вимог Революції гідності», — наголосив він.

Ірина Сех розповіла, як 20 лютого 2014-го їй довелося накрити покривалами в готелі «Україна» 13 Героїв "Небесної сотні".

«Таке ніколи не забудеться. Мабуть, через той біль я п’ять років не могла виступати на заходах, згадувати про ті події. Але ми заснували свою громадську організацію — Об’єднання українок «Яворина», тому що хотіли допомогти воїнам, родинам загиблих на війні та Героїв "Небесної сотні". Бо як би влада не розпиналася, що вона допомагає родинам Героїв, я можу годинами розповідати про випадки, коли майданівці потребували підтримки, і влада нічого не робила. Скільки хлопців за ці роки померли від хвороб, бо не мали належної допомоги. А хто сьогодні при владі? Все ті ж люди, хто спричинився до смертей. Вони продовжують поширювати брехню, фальш, кривду», — наголосила Ірина Сех.

Учасники круглого столу ухвалили резолюцію, в якій вимагають від влади виконання вимог Революції гідності, а також належної уваги до Героїв Майдану та родин загиблих.