Президент Володимир Зеленський заявив, що вулиці в Україні можна називати іменами видатних сучасників, зокрема чинних спортсменів, а не на честь Степана Бандери чи Тараса Шевченка.

Про це глава держави заявив під час пресмарафону.

Зеленський помилково назвав лідера ОУН (б) “Бендерою”.

“Я впевнений, що пан Бендера був би в шоці, чи пан Шевченко Тарас Григорович, були б у шоці, яка кількість вулиць названа їхніми іменами”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що в нас дуже багато героїв України, тому кожну вулицю треба називати різними героями.

Зеленський зазначив, що перейменування вулиць – це справа місцевих рад, і варто називати вулиці на честь героїв сучасності – таких, як футболіст Андрій Шевченко, боксери брати Клички й Олександр Усик, легкоатлет, президент НОК Сергій Бубка тощо.

Крім спортсменів, Зеленський згадав про героїв-чорнобильців та автора всесвітньо відомої мелодії “Щедрик” (Микола Леонтович).

Він додав, що “герой – кожна людина, яка зробила цю країну незалежною, яка зробила цю країну відомою, завдяки якій її знають туристи”.

Крім того, віж журналістів прозвучало питання ставлення Зеленського до політики історичної пам’яті в Україні і про те, хто стане головою Українського інституту національної пам’яті після відставки Володимира В’ятровича.

На це він відповів, що не хоче коментувати Володимира В’ятровича і запевнив, що новим головою буде спільна кандидатура його команди.

Нагадаємо, що опівночі завершився президентський пресмарафон. Таким чином, Зеленський встановив світовий рекорд, про що під час марафону повідомив представник Національного реєстру рекордів.