Таку думку висловив російський олігарх у вигнанні Борис Березовський в інтерв’ю газеті Дело, відзначивши, що Мельниченко, безумовно, є агентом російських спецслужб.

«Саме тому він багато разів бував в Москві. І дуже дивно, чому він не боїться літати до Москви, в яку дуже багато нормальних людей бояться літати, і боявся прилетіти в Україну, в яку більшість людей не бояться літати. Відповідь абсолютно очевидна – він працює за завданням російських спецслужб», - сказав Березовський, коментуючи заяви Мельниченка, зроблені в Україні.

Завдання Мельниченка, за словами Березовського, полягає в дискредитації тих фактичних матеріалів, які мав і має в своєму розпорядженні Мельниченко. «Я маю на увазі аудіозаписи. Ніяких сумнівів не немає в тому, що ці записи справжні. Більше того, на прохання Мельниченка ще в 2001-2002 роках ми провели експертизу за допомогою американського інституту, який підтвердив достовірність цих записів. Є акти цих експертиз, які ми в повному обсязі передали в Генпрокуратуру України», - зазначив російський олігарх.

«Мені здається, що зараз російські спецслужби грають в одну дуже важливу гру. Суть її полягає в тому, щоб дискредитувати і самого Мельниченка, і відтак зроблені записи. Тому що, найімовірніше, ці записи і робилися під керівництвом російських спецслужб для того, щоб одержати компромат на президента України Кучму, щоб зробити його абсолютно керованим. Тому все, що відбувається зараз, потрібно розглядати не з позицій того, що говорить Мельниченко. Його слова не мають ніякого значення. Він не самостійний і, на мій погляд, психічно неврівноважений», - вважає Березовський.

«Потрібно розглядати, чиї інтереси задовольняються цими спробами дискредитації записів. Природно і очевидно, що ці записи вигідно дискредитувати перш за все Росії. Оскільки вони розкривають механізм впливу Росії на провідних українських політиків», - зауважив він.

ProUA