Адвокати, як і лікарі, не беруть гроші за свою роботу. Їхня оплата – це гонорар, а гонорар – це не зарплата, це винагорода за послугу, у випадку з адвокатами – за правову допомогу.

Про це в інтерв'ю ІА "ПІКА" сказав відомий адвокат Сергій Войченко.

"Адвокати не є підприємцями. Навіть законодавство їх виділяє як самозайнятих осіб, або осіб «вільних професій». Це навіть відносить нас до людей, умовно кажучи, «творчої професії». Хоча не можна не згадати, що адвокати займають для України, як держави, не дуже комфортні позиції. І це не лише в Україні, а й у тих державах, які не турбуються за своїх громадян. Тому що покликання адвокатів – це не заважати. За наших умов адвокати допомагають та захищають права та інтереси українців, але чомусь держава помилково вважає адвокатів своїми опонентами та ворогами.

От я повернувся із Казахстану, де спілкувався із місцевими адвокатами – у них держава теж досить серйозно зарегульовує адвокатську діяльність, бо сильна адвокатура нікому не вигідна. Варто було б сказати, що розвиток української адвокатури тісно пов’язаний із дотриманням законності на території України. Я ж дотримуюсь тієї позиції, що без адвокатури – країна скотиться в Середньовіччя", - пояснив адвокат.