Ні в яке порівняння з першим матчем у групі А проти збірної Парагваю не йде перший тайм двобою збірної України проти господарів чемпіонату світу. Натхненна багатотисячним натовпом збірна Таїланду відразу ж помчала вперед, і на першій хвилині Дмитрові Литвиненку, який вийшов у старті замість Євгена Іваняка, довелося двічі дуже серйозно вступати у гру, відбиваючи небезпечні удари. Воно й на краще - наш голкіпер відразу відчув пульс гри і діяв дуже уважно.

Якщо вже мова пішла про воротарів, то і в нашого суперника відбулася перестановка - саме Сарапонг Томпа, який не грав проти Коста-Ріки, є першим номером тайської збірної. Але ось він-то і підвів свою команду на 4-й хвилині. Денис Овсянніков виграв у нього силову боротьбу без порушення правил (арбітр був поруч), і, підібравши м'яч, відправив його у порожні ворота. За інерцією господарі паркету провели ще декілька атак, але прогавили випад нашої збірної, крапку в якому ударом в ближній верхній кут поставив Сергій Чепорнюк.

І тут збірна України надійшла тактично грамотно. Уміло поєднуючи позиційну оборону з пресингом, наші хлопці засмикали збірну Таїланду, яка часом не розуміла, кого з українців треба тримати. Як результат - до перерви перевага збірної України досягла п'яти м'ячів! Двічі відзначився Євген Рогачов, один раз після сольного проходу, другий - завершивши красиво розіграну комбінацію. Ну а п'ятий м'яч на рахунку Максима Павленка, який перед тим, як відправити м'яч у сітку, витримав просто таки гросмейстерську паузу.
Як вести гру в другому таймі, маючи таку перевагу? Зрозуміло було, що, незважаючи на рахунок, тайці будуть вперто бігти вперед, і тут важливо було не дати суперникові жодного шансу. Будемо об'єктивні, з цим завданням повністю впоратися не вдалося. На 24-й хвилині господарі заробили штрафний прямо проти воріт метрах в семи. Дмитро Литвиненко не зовсім точно вибудував стінку, і після удару Крістада Вонгкае м'яч, зачепивши Дмитра Сорокіна, влетів у ворота.

І, тим не менш, завдання від цього не змінювалася - тримати суперника на дистанції і спробувати збільшити рахунок. Часом українці навіть загравалися, як це було на 27-й хвилині, коли була закручена така карусель біля воріт Томпа, але пробити - так ніхто і не пробив.І тут не можна не зробити відступ на суддівську тему. Зрозуміло, що чемпіонат проходить у Таїланді, і було очевидно, що якась допомога господарям буде. Але в другій половині тайму за українцями почалося справжнє полювання. Беруся стверджувати, що третій, четвертий і п'ятий фоли були висмоктані з пальця. Було зроблено усе, щоб вивести нашу команду з рівноваги. Підсумок - на 35-й хвилині вже 6-й фол, і Супхавут Тхуеанкланг з 10-ти метрів пробив Литвиненко.

Гра стала справжнім хаосом, але лише в ньому збірна Таїланду могла виловити якусь рибку. На 36-й хвилині Литвиненко насилу зупинив м'яч після удару тайця з дуги. За 3 хвилини до сирени господарі перейшли на гру з п'ятим. Так, потрібен був гол, щоб заспокоїти ситуацію, але мова не про нього, а тому, щоб відбитися, стримати суперника. Але і це було проблемою. На 39-й хвилині прогавили Хіравата Сорвічіана, який проштовхнув м'яч повз Литвиненка. 3:5 - збірну України охопила справжня паніка ...Наше щастя, що часу залишалося всього нічого...

5:3 - яка не є, але це перемога. Збірна України, набравши 4 очки, виходить на перше місце, і, щоб його зберегти за підсумками групового етапу, потрібно обов'язково обігравати непередбачувану Коста-Ріку, яка сьогодні дуже сильно здивувала в матчі з Парагваєм.

Таїланд - Україна - 3:5 (0:5)
Таїланд: Супаронг Томпа - Хірават Сорнічіан, Крістада Вонгкае, Супфавут Тхуенкланг, Кетьйот Чалемкхет - Конжла Лаккі, Нате Жепон, Пьяпан Ратана, Тананчаі Чомбоон, Джесада Чудех, Натавут Мадьялан, Ареф ахам, Апіват Чаемчароен
Запасні: прак Данхунтод
Україна: Дмитро Литвиненко - Чепорнюк, Павленко, Рогачов, Овсянніков - Романов, Журба, Дмитро Сорокін, Федорченко - Струк, Шотурма, Олександр Сорокін
Запасні: 12. Ципун, 1. Іваняк
Голи: Крістада Вонгкае (24), Супфавут Тхуенкланг (35), Хірават Сорнічіан (39) - Овсянніков (4), Чепорнюк (7), Рогачов (14, 20), Павленко (20)
Крістада Вонгкае (12), Кетьйот Чалемкхет (27)
Арбітри: Сержіо Кабрера (Куба), Франциско Рівера (Мексика)

Джерело: sport.ua