Собор Паризької Богоматері 

Один з найкрасивіших готичних соборів у всьому світі, один з символів Парижа, який обов'язково варто побачити. Він розташований у центрі міста, на острові Сіте. Його було засновано ще 1163 року, протягом багатовікової історії він зазнавав певних змін, але завдяки великій майстерності середньовічних майстрів, до сьогодні стоїть і вражає гостей міста. Красивий не лише ззовні, строгий внутрішній інтер'єр собору чудово доповнюють кольорові вітражі, деякі з них – автентичні. Вхід до Собору – безкоштовний.

Ринок Пюс (Le Marché aux Puces de St-Ouen)

На цьому відомому так званому блошиному ринку можна знайти справжні скарби. Для багатьох туристів похід на Пюс – це частина програми. Він почав працювати ще у середині 19 ст. Зараз тут знаходить близько 3 тисяч крамничок. Знайти тут можна буквально все – від антикварних речей до оригінальних картин, від порцелянових ляльок, старого фаянсу до кічових сувенірів. І не обов'язково щось купувати, сама прогулянка цим ринком це вже атракція.

Кладовище Пер-Лашез

Безкоштовно побувати можна й на Пер-Лашезі. Багато туристів ідуть сюди, щоб відвідати могили таких культових особистостей як Джим Моррісон, соліст легендарної групи The Doors, письменник Оскар Вальд, Фредерік Шопен, Едіт Піаф. Кладовище Пер-Лашез — це також одне з найкрасивіших і найбільшозеленених районів міста. Територія його займає понад 48 гектарів землі, тут росте понад 5 тисяч унікальних дерев.

Паризький музей сучасного мистецтва ( Musée d'Art moderne de la Ville de Paris)

Цей музей презентує 8000 експонатів, які представляють різні мистецькі стилі 20 ст. Зокрема тут можна побачити роботи Пікассо, Модільяні, Матіса, Леже та інших відомих митців. Вхід до музею є безкоштовним, правда, щоб побачити змінні експозиції, потрібно уже купити квиток.

Базиліка Sacré-Coeur (Базиліка Святого Серця)

Розташована на мальовничому Монмартрі, Базиліка Sacré-Coeur ззовні виблискує білим гранітом і вражає своїм розміром. На дзвіниці, висотою 84 метри знаходиться один з найважчих дзвонів світу, він важить 19 тон. Середина собору вражає багатством декорацій, розписів, мозаїки. На великих сходах, які ведуть до Базиліки відпочивають туристи, втомлені мандрівками. Базиліка – це також місце для роздумів і огляду неймовірної панорами Парижа. На щастя, відвідати її можна безкоштовно, платним є вихід на верх дзіниці.

Музей Карнавале

Задармо можна оглянути колекцію Музею Карнавале, який присвячений історії Парижа. Тут представлена велика кількість мистецьких робіт – малярство, різьба, фотографія. Все це разом відображає історію французької столиці, показує шлях розвитку і змін протягом століть. Кажуть, що це найбільш паризький зі всіх паризьких музеїв.

Парк Монсо (Monceau)

В цьому парку приємно гуляти у будь-яку пору року. Тут завжди приємно і гарно. Парк Монсо має також свою багату історію. У час існування Паризької Комуни, 1871 року, парк був місцем різанини політичних активістів, які там переховувались. Це також місце, де відбувся перший стрибок з парашутом. Це улюблене місце пленеру Моне. У парку є пам'ятник Шопену. Найбільшою станцією паризького метро є станція Монсо (Monceau).

Канал Сен-Мартен

Сен-Мартен – це те місце, де мешканці Парижа проводять свій вільний час. Його довжина - 4,55 км. Він проходить вздовж 10 і 11 районів Парижа. Відкритий відрізок Сен-Мартена видно вздовж набережної de Valmy i de Jemappes. Далі канал закритий. Проте не лише парижанам подобається це місце, багатьох туристів вражають чудові мости, а також невеликі ресторани та кав'ярні поруч.

Belleville

Belleville – це містечко, приєднане до Парижа під кінець 19 ст. Belleville став центром авангардного мистецтва, пристановищем паризької богеми. Сьогодні тут знаходиться багато студій, приватних галерей та майстерень, відбуваються мистецькі проекти, концерти. Вулички Belleville вузенькі, з невеликими будинками, з атмосферою маленького містечка – це потрібно побачити, щоб пізнати інший, менш туристичний Париж. Також можна зайти в парк Belleville, з якого можна побачити чудову панораму Парижа.

Район Le Marais

Один з найстарших районів Парижа, де на кожному кроці – пам'ятки історії міста. Тут багато музеїв, палаців, а вздовж старих середньовічних вуличок – безліч кав'ярень та магазинів з антикварними речами. До революції це була найпопулярніша частина міста. Сьогодні знову стає модною.

Сад Tuileries

Розташований між Place de Carrousel зі сторни Лувру і Place de la Concorde. В минулому був частиною палацу Tuileries, який спалили у 1871 році. Тут зараз часто відбуваються крнцерти, пленерні виставки. Збереглось багато цікавих пам'яток, зокрема фонтан та два музеї - Національна галерея du Jeu de Paum і Musée de l'Orangerie. Сад Tuileries можна відвідати під кінець прогулянок.

Вулиця Mouffetard

Це одна з найстарших вулиць. Тут стоять кам'яниці з красивими фресками. Це кольорова, гарна вуличка, наповнена атмосферою старого Парижа. Вартує її відвідати в суботу, коли тут працює маленький ярмарок, де продають вишукане французьке вино та сири. В повітрі можна почути також запах французької випічки. На Mouffetard завжди грають вуличні музиканти та актори. А звиклі піцерії, кафе, тут замінили бістро та ресторанчики у старому паризькому стилі.

Марсове поле

Марсове поле виглядає вражаючи з Ейфелевої вежі, але за це потрібно заплатити 13,40 євро. На щастя, внизу теж досить цікаво. Трава і клумби тут доглядають з військовою дисципліною. Недивно, адже під Ейфелевою вежею в 18 ст. тут було місце парадів кадетів Військової академії. Сьогодні на Марсовому полі відпочивають французи та туристи. Люди проводять тут вільний час в родинному чи дружньому колі, організовують пікніки та ігри. На полі роблять фотографії на фоні Ейфелевої вежі.

Музей Perfum Fragonard

Розташований в розкішному будинку біля славнозвісних Єлісейських полів – чергова безкоштовна атракція Парижа. В цьому місці відвідувачі пізнають всі таємниці французьких парфумів. Під музеєм, внизу, є крамничка, де можна придбати справжні парфуми марки Fragonard. На жаль, це вже не безкоштовно.

Сорбонна

Безкоштовно відвідати можна історичне приміщення одного з найстаріших університетів Європи. Сорбонна була заснована ще у 1257 році. Завдяки цьому Париж став центром університетського світу. Історичні будівлі Сорбонни розташовані у Латинському кварталі Парижа.

Безкоштовно можна відвідати всі національні музеї (наприклад Лувр) у першу неділю місяця. Але треба бути готовим до натовпу туристів і довгих черг.

 

фото: zastavki.com

джерело: gazeta.pl