Про це Вголосу повідомили в Держуправлінні.

До участі у нараді запрошені представники державних структур, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

«Необхідною умовою вирішення питання безпритульних тварин є виділення коштів з міських, республіканського та державного фонду охорони навколишнього природного середовища на будівництво та облаштування притулків для утримання безпритульних тварин, а також - врегулювання питання виділення земельних ділянок та наявність проектно-кошторисної документації, – відзначив головний природоохоронець області Мирослав Хом’як.

«Окрім того, недостатньо уваги приділяється профілактиці та виявленню фактів жорстокого поводження з тваринами, що призводить до їх загибелі або каліцтва, забезпечення притягнення порушників до встановленої законом відповідальності»,– додав він .

Учасники наради констатують, що органи місцевого самоврядування не проводять на належному рівні роботу у галузі поводження з безпритульними тваринами, а також маємо випадки їх навмисного знищення окремими комунальними підприємствами.

Відтак політика безвідповідальності окремих комунальників спричиняє формування негативного іміджу України на міжнародному фоні, оскільки такі дії у більшості випадків ототожнюються з офіційною політикою держави, кажуть природоохоронці.