Про це пише іспанська газета El Mundo з посиланням на Національний інститут статистики (INE).

Число домогосподарств, де роботи не має жоден член сім'ї, досягло 1,7 мільйона. Частка молоді (громадян до 25 років), яка не має зайнятості, зросла до 53%.

Найгірше тим, кому зараз від 20 до 24 років – у цій категорії роботи не мають 722,3 тисячі осіб. Для порівняння, серед юнаків та дівчат у віці 16-19 років без діла сидить всього 235,2 тисячі осіб.

Оглядачі відзначають, що песимістичний звіт виглядає дивним у зв'язку з тим, що зазвичай в курортній Іспанії в кінці весни – на початку літа безробіття знижується через необхідність обслуговувати потік відпочивальників, який різко зростає.

Газета також нагадує, що в річному обчисленні все ще гірше, і причина цьому – рецесія іспанської економіки. До прикладу, якщо в квітні-червні 2011 року було створено 151,4 тисячі нових робочих місць, то в цьому році – всього 76,5 тисячі. В Інституті статистики додають, що в другому кварталі було ліквідовано 15,9 тисячі позицій.

Загалом роботу в країні мають 17,4 мільйона громадян. Також встановлено, що іспанські чоловіки сильніше страждають від ситуації, що склалася, ніж жінки – сильну стать активніше звільняють і рідше наймають. Наприклад, лише для жінок з квітня було створено цілих 14,6 тисячі позицій. Загалом чоловіче безробіття активно росте, жіноча – знижується.

Джерело: bfm.ru