Безсмертна підвіска для автомобіля Memory Metal Suspension від компанії BAE Systems розроблена передусім для бронетехніки, пише Автоцентр. Вона має витримувати не тільки механічні удари, а й протистояти вибуховій хвилі. Конструктори таких машин зазвичай головний наголос роблять на захисті корпусу, адже зберегти ходову частину і таким чином рухливість бронеавтомобіля після підриву це не менш важливе завдання.

Інженери BAE Systems використовували в інноваційній підвісці гнучкий титановий сплав Memory Metal, який може відновлювати свою форму за умови деформації. Він був розроблений ще в 60-роки і використовуються при виробництві різних виробів: від оправ окулярів до космічних кораблів. Зрозуміло, що задоволення це не з дешевих.

Неоціненну допомогу інженерам BAE Systems при розробці підвіски коліс Memory Metal Suspension надала… комаха, т. зв. «залізний жук» (Зоферус). Він має надміцний панцир і гнучкі лапи, які практично неможливо зламати. Зображення і технічні подробиці ноу-хау поки що тримають у секреті. Відомо лише, що безсмертна підвіска Memory Metal Suspension вже пройшла випробування і успішно витримала кілька підривів. Однак роботи у конструкторів ще чимало. Як зазначили в BAE Systems, на серійних бронеавтомобилях новаторська підвіска з’явиться в найближчі десять років.