Віце-прем’єр-міністр України з питань адміністративно-територіальної реформи Роман Безсмертний стверджує, що проведення цієї реформи не призведе до знищення українського села. Про це він заявив у Дніпропетровську під час обговорення низки законопроектів щодо впровадження адміністративно-територіальної реформи і підвищення ролі місцевого самоврядування.

“Хто говорить, що внаслідок реформи буде знищене село - відверто бреше! Не вірте у те, що закриватимуться школи і лікарні. Навпаки, общини стануть самодостатніми, одержуючи ресурс і повноваження. До людей приходитимуть послуги, центр стане ближчим”, - сказав Безсмертний. Він також відзначив, що всі розмови, що село залишиться без влади і помре - не мають підстав. «Сьогодні в середньому на три села - одна сільрада», - сказав Безсмертний. «Наша позиція така: не може бути села без влади. В ході впровадження реформи в кожному селі буде своя влада», - запевнив віце-прем’єр. Безсмертний звернувся до учасників заходу з проханням висловити свою думку щодо статусу міста Кривий Ріг у контексті адмінреформи. «Кривий Ріг - це субрегіональний центр, і ми повинні визначити доцільність виділення його як міста-регіону», - вважає Безсмертний.

У заході бере участь понад тисяча осіб, включаючи керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації. А в ніч на п’ятницю жителі Київської області утворили багатокілометровий «живий ланцюг» уздовж Одеської траси, протестуючи проти проведення адмінреформи. Протестуючі переконані, що адмінреформа «знищить українське село».
ІА «Новини - Україна».