Сьогодні в Івано-Франківську відбувається регіональна дискусія навколо законопроекту „Про територіальний устрій України”. Цього дня до міста приїхали представники Закарпатської, Чернівецької, Тернопільської, Рівненської, Волинської, Львівської областей.

Як повідомила прес-служба Івано-Франківської ОДА, у дискусії взяли участь віце-прем’єр-міністр України Роман Безсмертний, перший заступник міністра фінансів України Анатолій Максюта, перший заступник міністра юстиції Анатолій Заєць, заступник міністра економіки Сергій Романюк, заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Юрій Ключковський.

Роман Безсмертний заявив, що „ ніхто не збирається змінювати кількість областей”: після реалізації реформи в Україні може бути 33 регіони (24 області, Крим, міста зі спеціальним статусом Київ і Севастополь, а також 6 міст-регіонів: Одеса, Львів, Запоріжжя, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків).

Віце-прем’єр підкреслив, що „реформа необхідна для підвищення стандартів якості життя українців до європейського рівня”. А це за переконанням віце-прем’єра можна зробити „шляхом наближення послуг до людини”. „Такі послуги можуть бути забезпечені виключно через інститут місцевого самоврядування. Тому на порядок денний виходить децентралізація влади: передача повноважень та ресурсів їх реалізації на місця”, - сказав Безсмертний.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що 1 червня планується винести законопроект для обговорення у профільний комітет Верховної Ради України.