Про це в коментарі «Вголосу» розповіла фахівець відділу реклами книги та бібліотеки Людмила Бєлова.

За її словами, «Мишеняткова абетка», що працює на платформі «Android», стимулює дошкільнят до навчання, підвищує інтерес і мотивацію дітлахів до читання, а також дозоляє бавитися.

«Ми навчаємо діток читати за допомогою першої в Україні «Мишеняткової абетки», яку розробили львів’яни-ентузіасти на чолі з молодими мамами. Для цього в бібліотеці встановлено інтерактивну дошку і є спеціальні ґаджети, придбані бібліотекою за грантові кошти. Разом із головним героєм цієї мультимедійної гри – мишенятком Круть – діти збирають іграшки, розкладають їх по місцях, знайомляться з різними предметами, вчаться правильно вимовляти звуки, букви, а згодом – читати і писати», – зазначила фахівець.

Інтерактивна абетка має 5 рівнів складності. На першому рівні головний герой пропонує дітям познайомитися з предметами та знайти для них правильне місце. На наступних рівнях – в ігровій формі дитина знайомиться з буквами і поступово вчиться читати. Малеча не просто бачить ту чи іншу літеру, а й може торкнутися її, переставити в потрібне місце в слові. Загалом в абетці представлено 78 українських слів і безліч анімованих малюнків.

Завідувач відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Катерина Сухоребська каже, що заняття на основі абетки мають популярність як серед дітей, так і батьків.

«Сьогодні спільно з абеткою ми фактично пропонуємо батькам альтернативу дитячому садочку. Адже на заняттях діти вчаться не лише читати і писати, а й спілкуватися між собою, що також важливо. Щоб заняття відбувалися фахово, наші фахівці пройшли відповідне навчання, і тепер на базі бібліотеки ми передаємо досвід педагогам з дошкільних закладів», – поділилася враженнями спеціаліст.

На думку викладача кафедри освітньої політики при Львівському інституті післядипломної освіти Ольги Банах, більшість вихователів і педагогів ще не звикла до того, що інформаційні технології необхідно додавати до навчального процесу. Утім вона певна, що згодом у львівських садочках використовуватимуть інтерактивні ігри.

Наразі на основі цієї абетки вчаться читати й писати маленькі відвідувачі бібліотеки, серед яких є діти-переселенці, вихованці Львівського інтернату №6 з вадами мовлення, учні 1-го класу школи святої Софії.

У планах бібліотекарів – розшири курс навчання і запропонувати дітлахам зробити перші кроки у світ іноземної мови. Задля цього «Мишеняткову абетку» фахівці вже переклали чотирма мовами. Заняття з англійської розпочнуться у листопаді. З дітьми працюватимуть студенти-волонтери «Англійської філології».