Народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ілля Ківа "кришує" рейдерські захоплення агропідприємств у Кіровоградській області.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.info.

Як встановили журналісти, упродовж останніх п’яти років у регіоні від рейдерів постраждали декілька підприємств, земельний банк яких становив від 1 до 5 тисяч гектарів. Усі компанії захоплювали за однією й тією ж схемою – «чорний» реєстратор за допомогою підроблених документів вносив до Держреєстру нового «власника». Поки реальні власники бізнесів судилися, рейдери переоформляли землю та інше майно.

Так, у 2016 році рейдернули ПСП ім. Димитрова – права на підприємство отримав депутат однієї з місцевих сільрад Ростислав Вакулик. За аналогічною схемою рейдери захопили СВК «Агрофірма Маріампольська» і низку інших підприємств. Кожне з цих захоплень вивело журналістів до скандального депутата Іллі Ківи. «В історіях засвітилися люди й адреси, опосередковано пов'язані як із депутатом Кіровоградської облради від ОПЗЖ Денисом Руденком, так і безпосередньо з нардепом від цієї ж партії – Іллею Ківою», – йдеться в розслідуванні.

Нагадаємо, раніше нардеп подав декларацію, згідно з якою основне джерело його доходів – фірма, що фігурує в кримінальній справі про відмивання грошей. Зокрема, 1,2 млн грн нардеп отримав від ТОВ «Компанія Сиквел». Фірму підозрюють у легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом, і в організації схем з ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. У декларації Ківи в 2019 році з'явився новий автомобіль Toyota Land Cruiser 200, вартістю 2,2 млн грн.