Поліція о 5 ранку вломилася до помешкання ветерана російсько-української війни, народного депутата України 7 скликання від ВО “Свобода” Олексія Кайди та арештувала його.

Про це повідомив голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок, опублікувавши відповідні фото та відео.

“Сьогодні о 5 ранку, в кращих гебістських традиціях, особи, які називають себе правоохоронцями почали ломитися в помешкання Олега Куцина – командира добровольчої чоти «Карпатська Січ» та Олексія Кайди, ветерана московсько-української війни, народного депутата України 7 скликання.

Причина – заява нардепа від СН Андрія Богданця. Того самого раніше судимого провокатора, який учора сам розпочав бійку, а тоді отримав відсіч за хамство на засіданні Аграрного комітету.

Олексія Кайду босого витягнули на коридор та одягли наручники, щоб забрати до Печерського відділку!” – написав Тягнибок.

Нагадаємо, учора, 11 грудня, на засіданні аграрного комітету Верховної Ради України побилися народні депутати 7 скликання від ВО “Свобода” (учасники російсько-української війни Олексій Кайда, Юрій Сиротюк, голова кримської організації партії Едуард Леонів) та чинний депутат-мажоритарник від партії “Слуга народу” Андрій Богданець. Причиною бійки став розгляд законопроекту про ринок землі. За цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження.

У розмові із кореспондентом “Вголосу” Олексій Кайда пояснив, що стало причиною конфлікту.

“Служка чужого народу, судимий раніше за побиття, кидається на ветеранів війни у Парламенті. І тепер не його, провокатора, викликають на допит в поліцію, а свободівців: Олексія Кайду, Едуарда Леоніва, Ігоря Мірошниченка.

Провадженнями нас не злякаєте. Була би «Свобода» в Парламенті, ви б цей грабіжницький «ринок землі» навіть на розгляд не винесли. Але тепер вас, бариг, українці виметуть з влади ще швидше, ніж Януковича. Ботофермами не врятуєтесь”, – зреагував на це Олег Тягнибок.

Як відомо, Андрій Богданець – народний депутат від “Слуги народу” по 163 мажоритарному округу (Тернопільська область), член аграрного комітету. Працював заступником Генерального директора “Птахофабрика Тернопільська”.

У листопаді 2014-го Андрій Богданець зупинив посеред вулиці водія, вивів його із машини й побив. Хлопець від отриманого удару кулаком по обличчю впав на землю, а майбутній нардеп просто залишив свою жертву. Трапилося це в Тернополі, де на той час працював сам Богданець.

У суді Богданець згадав про двох дітей і службу в АТО. Це й допомогло йому ухилитися від реального покарання і отримати два роки обмеження волі з одним роком випробувального терміну (тобто умовне ув’язнення, до в’язниці він не потрапив).