Про це йдеться у розповсюдженому бійцями батальйону зверненні до громади Львівщини та органів державної влади області.

Зокрема бійці 3-го батальйону нарікають на нестачу військової техніки та зброї. А та що є, вимагає тривалого ремонту та нездатна виконувати військові завдання.

Також бійці вимагають провести ротацію, оскільки вони вже понад два без заміни та відпочинку перебувають у зоні АТО.

Окрім цього у зверненні наголошується на необхідності відкликання та позбавлення статусу учасників АТО людей, які всіляко намагаються покинути зону бойових дій.

«Такі люди є «баластом» для батальйону в рамках бойових завдань. Вони схильні до боягузтва, підбурюють бійців до дезертирства, схиляють чесних, сміливих, порядних бійців до порушення Закону та паплюжать честь Львівського підрозділу. Вкрай гостро стоїть питання укомплектування батальйону свідомими, патріотично налаштованими, порядними людьми, які готові та здатні взяти на себе відповідальність вступити у бій з ворогом», – наголошується у зверненні.

Бійці також  звертаються до громади та Львівської ОДА із вимогою викликати офіційним листом командира батальйону для детального висвітлення поточного стану справ у підрозділі.

У своєму зверненні бійці наголошують на тому, що вони не вірять керівництву АТО у зоні розташування батальйону.

«Ми знаємо що командування сектору «А» застосовує підрозділи батальйону на прикритті частин, що втекли з поля бою і всіляко уникає відповідальності, паплюжить саму ідею добровільного війська. Річ в тім, що наш Львівській батальйон тер оборони вже виконує завдання, які  далеко виходять за рамки функцій тер оборони. А саме, підрозділи батальйону за рішенням командування сектору «А» виконують завдання з прикриття артилерійських та танкових підрозділів, які ганебно покидають бойові позиції, відтак ми прикриваємо своїми тілами втечу регулярних лінійних частин. Більш того, нас безпідставно звинувачують у залишенні своїх позицій, коли підрозділи, які ми прикривали, покинули вогневі позиції», – йдеться у зверненні.

 

Повний текст звернення:

«Звернення 3 батальйону територіальної оборони Львова до громади Львівщини та органів державної влади області.

Ми, особовий склад 3 батальйону територіальної оборони Львова (понад 4000 людей) Львівської територіальної оборони змушені звернутися до громади та органів державної влади, аби повідомити про ті проблеми, з якими зіткнувся наш батальйон перебуваючи з 09.07. 2014 року в зоні АТО. Насамперед – ми  не закликаємо до відмови від боротьби за незалежність Держави, але щоб ефективно боротися  надалі вкрай необхідно провести наступні дії:

1. Вимагаємо доукомплектування батальйону озброєнням та технікою. Батальйон має більш ніж значний некомплект в озброєнні, техніці. Цей некомплект може бути ефективно покритий лишень на теренах Львівської області, де є відповідальність, меценати та дієвий вплив на ситуацію. Нам вкрай необхідна належної якості техніка. Та що є – вимагає довготривалого ремонту та нездатна забезпечити виконання бойових завдань.

2. Вимагаємо часткову заміну особового складу та позбавлення статусу учасників АТО (бойових дій) людей, які всіляко намагаються покинути зону АТО. Такі люди спекулюють на праві отримати статус учасника бойових дій, шляхом купівлі медичних довідок під час відпустки у м. Львів та у будь-який спосіб намагаються докласти зусиль, аби не повернутися до розташування батальйону. Такі люди є «баластом» для батальйону в рамках бойових завдань. Вони схильні до боягузтва, підбурюють бійців до дезертирства, схиляють чесних, сміливих, порядних бійців до порушення Закону та паплюжать честь Львівського підрозділу. Вкрай гостро стоїть питання укомплектування батальйону свідомими, патріотично налаштованими, порядними людьми, які готові та здатні взяти на себе відповідальність вступити у бій з ворогом.

3. Вимагаємо ротації  та відпочинку. Понад два місяці наш батальйон без заміни та відпочинку  у зоні АТО.  Якщо ж взяти до уваги написані вище пункти, то такий відпочинок не лише потрібний, але й вкрай необхідний, аби вберегти здоров'я та життя бійців.

3. Не віримо керівництву АТО у зоні розташування батальйону. Ми знаємо що командування сектору «А» застосовує підрозділи батальйону на прикритті частин, що втекли з поля бою і всіляко уникає відповідальності, паплюжить саму ідею добровільного війська. Річ в тім, що наш Львівській батальйон тер оборони вже виконує завдання, які  далеко виходять за рамки функцій тер оборони. А саме, підрозділи батальйону за рішенням командування сектору «А» виконують завдання з прикриття артилерійських та танкових підрозділів, які ганебно покидають бойові позиції, відтак ми прикриваємо своїми тілами втечу регулярних лінійних частин. Більш того, нас безпідставно звинувачують у залишенні своїх позицій, коли підрозділи, які ми прикривали, покинули вогневі позиції. За рішенням командування сектору «А» нас повертаються на інші, не менш небезпечні, напрямки і загалом «латають дірки» на лінії зіткнення з ворогом. Батальйону дають команду на відхід лише  в останню чергу. Яскравим підтвердженням цього є обстріл та знищення колишнього базового табору поблизу н.п. Победа.

4.  Громаді, Львівській ОДА вкрай доцільно офіційно листом викликати командира батальйону для детального висвітлення поточного стану справ у підрозділі (звітності). Комбат без офіційного запрошення не покине зону АТО».