Про це інформує власкор «Вголосу».

Представив побратимів, які воюють у зоні АТО, а нині перебувають на Волині у відпустці, перший заступник голови Волинської обласної ради свободівець Олександр Пирожик.

Бійці добровольчого батальйону особливого призначення «Січ» – капелан Олександр Вронський, Максим Морозов та Василь Озоровський, – під час своєї відпустки на Волині вирішили розповісти про ситуацію, яка нині у зоні АТО та Сході України педагогічним колективам навчальних закладів краю, аби вчителі змогли використати отриману інформацію для учнів під час проведення виховних годин та запросити бійців для зустрічей зі школярами.

Олександр Пирожик подякував колективам шкіл за збір гуманітарної допомоги війську і зазначив, що Волинський комітет гуманітарного забезпечення війська завдяки небайдужим волинянам за 5 місяців зібрав та відправив допомоги на фронт на суму понад 3 мільйони гривень.

Отець Олександр Вронський під час свого виступу перед вчителями розповів, що не міг спокійно сидіти дома і дивитися як насувається російський агресор, а тому ще в травні попросився у військо. Адже розумів, що нашим солдатам на фронті необхідна психологічна підтримка.

«Багато військовослужбовців сумнівалися чи правильно вони роблять, коли беруть у руки зброю і стріляють в інших людей. На що я їм відповідав, що ті хто взяв зброю і захищає свою рідну землю від ворога на Страшному Суді будуть оправдані, а той, хто сидів з пультом перед телевізором буде відповідати», – пояснив капелан Олександр Вронський.

Також про бойові будні в зоні АТО та настрої місцевих мешканців розповіли Максим Морозов та Василь Озоровський:

«Через відсутність україноцентричної політики з боку київської влади населення Донбасу виявилося значною мірою уражене вірусом російської пропаганди. Десятиліттями там промивали мізки ідеями «руского міра» та знищували паростки українства. Тому багато людей на Сході забули своє коріння. Коли до нас підходила організаторка мітингу «За єдину Україну», вона казала, що всі ці роки тут, на Донеччині і Луганщині, України не було. Тому саме вчителі, інтелігенція повинна створювати місточки між школами Західної та Східної України», – зазначив Максим Морозов.

«Свободівці» також залишили контакти навчальних закладів Слов’янська та Краматорська, які хочуть спілкуватися зі школами Волині, директорам луцьких шкіл.