Про це солдати 24-ї окремої мобілізованої бригади Володимир Лазор (25 років) та Тарас Матвіїв (21 рік) розповіли на прес-конференції «Уся правда про війну з вуст рядових бійців» у Львові, передає кореспондент «Вголосу».

Боєць Тарас Матвіїв зазначив, що вони впродовж року двічі були на Сході і двічі приїжджали на ротацію.

«Основна наша мета зараз – це підтримка чергових хвиль мобілізації, бо відчутно, що в повітрі велика паніка. Багато людей, не маючи достовірної інформації, починають придумувати собі якісь пояснення, які зазвичай є не зовсім об’єктивними чи взагалі необ’єктивними. Передусім наш меседж до чоловіків: усі мають розуміти, якою б не була війна, це є доволі широке поняття, яке не включає в себе щоденні бойові дії. Багато людей плутають принцип її ведення, через це виникає острах. Але необхідно виконувати обов’язки, покладені на нас».

Тарас Матвіїв додає, що ми звикли постійно чогось вимагати від апарату держави, причому доволі часто забуваючи, що ми маємо теж зобов’язання перед державою. І тепер бачимо, як частково через боязнь і нерозуміння людей ті зобов’язання не виконують.

«Хочемо сказати, щоб люди не боялися, йшли до військкоматів. По-перше, це необхідно, а по-друге, ситуація така, що її вистачить на всіх. Очевидно, що її не вдасться вирішити в найближчий місяць-два, тому немає особливого сенсу десь ховатися», – додає боєць.

Його побратим Володимир Лазор також наголошує:  «Ми розуміємо, що це наша держава і нам її захищати. Якщо не зупиняти ворога там, де його зараз зупинено, він просуватиметься далі. Я не думаю, що в Путіна помірні амбіції, в нього вони непомірні. І вірю в те, що нам до снаги це зробити, ми є доказом цього».

Володимир Лазор також додає, що дивно бачити, коли здорові чоловіки десь за столом і за чаркою вигукують: «Слава Україні», час уже цю славу підтвердити ділом.

Хлопці також подякували всім людям, тим волонтерам, які забезпечують бійців усім необхідним. За їхніми словами, обов’язки держави і волонтерів зараз розподілилися фактично порівну.

Нагадаємо, що мобілізація 2015 року пройде в три етапи і триватиме з січня по серпень. Перший розпочався 20 січня і триватиме 90 днів, другий – орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап розпочнеться з червня і також продовжиться протягом 60 днів.