Перший танкер із американською нафтою для Білорусі обсягом у 80 тисяч тонн прибуде до порту Клайпеди на початку червня, а далі нафту доставлять до Вітебської області залізницею.

Про це повідомив прессекретар концерну "Білнафтохім" Олександр Тищенко у п'ятницю, 15 травня, передає Інтерфакс-Україна. 

Зазначається, що танкер 14 травня почав завантаження в порту Бомонта. Вихід із порту запланований 17 травня. Прибуття в Клайпеду – на початку червня.

Раніше цього дня міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей підтвердив початок постачання нафти зі США. "Це стало можливим за підсумками домовленостей, досягнутих під час візиту до республіки Білорусь 1 лютого 2020 року державного секретаря США Майка Помпео і зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком", – йдеться в заяві урядовця, оприлюдненій на сайті МЗС.

Білоруський міністр уточнив, що постачання американської нафти – частина державної стратегії Білорусі для диверсифікації джерел і забезпечення стійкої роботи нафтопереробного комплексу.

Російські компанії в січні-березні 2020 року майже не постачали нафту до Білорусі, оскільки сторони не могли домовитися про умови.

Як відомо, Україна почала транспортувати “чорне золото” в Білорусь через нафтопровід “Одеса-Броди” у березні 2020 року.