ПАТ «Укргазвидобування» 23 серпня уклало угоду з ТОВ «Сервіс Ойл» РУП «Виробниче об’єднання «Бєлоруснєфть» про послуги щодо видобування газу на 199,99 млн грн. Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на систему «Прозорро».

Протягом календарного року виконають роботи по бурінню бокових стовбурів трьох свердловин Ланнівського НГКР, Західно-Соснівського НГКР і Чутівського ГКР.

Закупівлю провели без торгів через відсутність конкуренції. У протоколі засідання тендерного комітету сказано, що «Укргазвидобування» не може самостійно виконати роботи за цією технологією. Запити комерційних пропозицій розіслали 15 іноземним та українським компаніям, але відповіли тільки три: ТОВ «Сервіс Ойл» РУП «Виробниче об’єднання «Бєлоруснєфть», ТОВ «Навігатор Комплект» і ТОВ «Спецмехсервіс». Однак «Спецмехсервіс» не надав дані про свій досвід і строки проведення мобілізації мобільних бурових верстатів, а «Навігатор Комплект» мав малий досвід (сім свердловин-операцій) і міг провести мобілізацію протягом трьох місяців після підписання договору. Натомість досвідчена «Бєлоруснєфть» пообіцяла мобілізацію протягом місяця.

Крім того, кількість верстатів необхідної вантажопідйомності та комплектації на ринку обмежена. Всі відомі замовнику верстати такої вантажопідйомності вже законтрактовані ним на проектах «підготовки до гідравлічного розриву пласта» і «фішингу», проте вони не мають циркуляційних систем для очистки бурового розчину: два у ТОВ «Спецмехсервіс», три у БЕК «Технікс» і три у ПП «Українська сервісна бурова компанія-1» (останні дві фірми теж були серед запрошених, але не відреагували).

Тому департамент внутрішньо-свердловинних робіт підтримав укладення угоди з дочірнім підприємством компанії «Бєлоруснєфть», зазначивши, що вона показала себе як надійний партнер по виконанню діючих договорів на проекті гідравлічного розриву пласта.

Полтавський «Сервіс Ойл» у червні цього року отримав перший аналогічний підряд «Укргазвидобування» на 199,99 млн грн, хоча материнська компанія з жовтня 2016 року отримала замовлень виключно в «Укргазвидобування» на 811,43 млн грн.