57,8% жителів тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей назвали себе громадянами України.

Такі результати кількісного дослідження громадської думки на окупованих територіях, проведене з 7 по 31 жовтня компаніэю  “Нью імідж маркетинг груп” та оприлюднене у “Дзеркалі тижня“.

За даними опитування, 41,6% мешканців ОРДЛО мають паспорти ДНР/ЛНР (34,8%) чи Росії (6,8%).  42,9% опитаних ніколи не думали про отримання російського паспорта.

Крім того,  34% опитаних впевнені у поліпшенні своєї економічної ситуації у найближчі 5 років, а 35,4% пов’язують такий розвиток подій з інтеграцією в РФ,  3,5% опитаних пов’язали покращення з інтеграцією в Україну.

Серед тих, хто впевнений, що Україна може покращити стан ОРДЛО, надавши  “ДНР”/”ЛНР” широку автономію висловилося 9,9% респондентів. 10,9 % мешканців окупованих територій влаштовує нинішній баланс сил або створення незалежної держави на зразок Осетії чи Абхазії, по суті – заморожений конфлікт.

Разом з тим, 26,8% очікує погіршення ситуації в ОРДЛО та пов’язують цей процес виключно з поверненням в Україну. Не надихає людей і сценарій самовизначення або замороження конфлікту – 23,1% вважають, що економіка піде вниз із таким розвитком подій. Лише 6,8% жителів не довіряють російському об’єднавчому сценарію.

Також, 40,2 і 43,3% жителів ОРДЛО не визначилися або відмовляються відповістити на запитання: з чим або з ким може бути пов’язано поліпшення або погіршення економічної ситуації у своєму регіоні.

В ході дослідження було опитано 1606 респондентів, 800 –  у непідконтрольній частині Луганської, 806 – у непідконтрольній частині Донецької областей. Для розрахунків вибірки було використано офіційні статистичні дані 2014 р., скориговані з урахуванням наявних демографічних даних ВПО, які залишили непідконтрольні території. Інтерв’ю face-to-face проводилися в домогосподарствах респондентів за структурованою анкетою. Погрішність результатів не перевищує 3,2%.

Нагадаємо, у Кабміні пояснили, чому виплати пенсій в ОРДЛО неможливі.