Ексголова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко розкритикував ідею з капелюхом на верхівці ялинки у центрі Києва.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«Історія з відьмацьким капелюхом на різдвяній ялинці нагадує мені сюжет фільму Тіма Бертона «Жах перед Різдвом», в якому за організацію Різдва беруться головні персонажі Геловіну», - пояснив Пилип Іллєнко.

«Принагідно хочу звернутися до просвітлених співвітчизників, які вже оголосили цю шапку витвором сучасного мистецтва, головною інновацією, символом прогресу, ознакою толерантності і тестом на широту поглядів. Якщо мені не подобається той чи інший капелюх – це не означає, що я ненависник прогресивного людства. Я маю таке ж право святкувати християнські релігійні свята, як і ви – їх ігнорувати. Я з повагою і розумінням ставлюся до вашого вибору, проте очікую такого ж ставлення і до мого. І навряд чи ваше захоплення відьомськими капелюхами з наукової точки зору є більш прогресивним, ніж моє бажання бачити на святковій ялинці різдвяну зірку. Але давайте, все-таки, визнаємо той очевидний факт, що зірка є важливим символом Різдва, а відьомський капелюх – ні», - додав експерт.

«А якщо подивитися трохи ширше, то українці як нація досі не пройшли до кінця болісний процес відновлення та пошуку втраченої національної ідентичності. І такі експерименти з символами можуть принести суспільству значно більше шкоди, ніж користі. Як би симпатично, на перший погляд, не виглядала та чи інша «шляпа», - підкреслив він.

«У фіналі фільму Тіма Бертона головний герой усвідомлює, що перетворив святкування Різдва на катастрофу та допомагає виправити ситуацію. В результаті він повертає собі любов до Геловіну та знаходить справжнє кохання.

Переконаний, що новообрана Київська міська рада мала би зберегти демонтований капелюх та повернути його назад до Хогватсу, звідки цей символ прогресу й інновацій був позичений, очевидно, без дотримання авторських прав. Зрештою, він лише може сортувати учнів по факультетах, а розподіляти депутатів по комісіях та чиновників по департаментах, на жаль, не здатний2, - підсумував Іллєнко.

Більше інформації читайте у статті "Столична ялинка: «контрацептив» чи «покарання для Кличка»?"