Як повідомив ІТАР-ТАРС з посиланням на британський телеканал Sky News, більшу частину виграних коштів піддані королівства витратили на нерухомість і шикарні автомобілі.

Згідно з результатами дослідження одного з провідних європейських агентств з глобального прогнозування Oxford Economics, більшість щасливчиків – 82% відразу ж після отримання суми виграшу насамперед змінили місце проживання. Всього на нову нерухомість вони витратили 3 мільярди 300 мільйонів фунтів.

Крім того, переможці Національної лотереї одноразово виплатили 3 тисячі сімсот іпотечних позик за себе, своїх друзів і родичів. Також в будинку кожного третього володаря джек-поту встановлені ванни-джакузі.

За інформацією Oxford Economics, лише 19% переможців лотереї продовжили щодня ходити на роботу. Решту вирішили присвятити себе більш приємному проведенню часу - наприклад, подорожам. Численні турне за межі Сполученого Королівства, найчастіше, в США, країни Карибського басейну або ОАЕ, коштували 3 тисячам найвезучіших британців 21 мільйон фунтів.

Кожен десятий лотерейний мільйонер придбав власний будинок на колесах, щоб подорожувати разом з родиною та друзями, не замислюючись про нічліг та харчування. Всього британські лотерейні мільйонери придбали близько 17 тисяч автомобілів, витративши загалом 463 мільйони фунтів.

Як відзначає автор дослідження Енді Логан, позитивний економічний ефект від великого виграшу поширюється не лише на самих переможців, але і на їхніх близьких. «Кожен подібний виграш, - за словами Логана, - робить значно позитивніший вплив на економіку Сполученого Королівства, ніж ми припускали».

Експерт нагадав, що переможці лотереї за минулі роки відкрили близько 900 фірм, працевлаштувавши кілька тисяч людей. 15% переможців лотереї почали свій власний бізнес, ще 9% допомогли заснувати бізнес іншим людям. 6% купили або інвестували в чужі компанії.

Як пише газета The Guardian, гарною новиною для економіки Великобританії стало те, що 98% видатків переможців залишилися в країні.

Крім того, переможці лотерей «додали» ВВП країни майже 750 мільйонів фунтів і забезпечили більше 500 мільйонів фунтів податкових надходжень в державну скарбницю.

Джерело: newsru.com