Як зазначив голова фракції ВО «Свобода» Олег Панькевич у своєму виступі, цю ініціативу фракції кілька місяців не виносили на розгляд сесії.

«У нас були звернення від територіальних громад, які заявляли про несправедливість рішення конкурсної комісії. На жаль, питання розглядається занадто пізно, коли вже не можливо збільшити фінансування Програми конкурсу мікропроектів. Ми давно зареєстрували цей проект рішення - це була реакція нашої фракції на величезну несправедливість при оцінюванні мікропроектів. Я маю право про це говорити, оскільки був серед ініціаторів цієї програми кілька років тому. Тоді основною метою програми було дати стимул сільським громадам раціонально використовувати бюджетні кошти. У перші роки були великі надії і сподівання на цю програму. У 2016 році на програму було виділено значно більшу суму. Якщо б ці гроші поділити між усіма сільськими громадами, то це було б більш справедливо і ефект був би набагато кращим. Кожна громада отримала би 100 тисяч гривень, які за умови співфінансування дуже знадобилися б кожній сільській раді», – наголосив депутат.

Олег Панькевич наголосив, що необхідно внести зміни до Положення про проведення програми, а також запропонував, щоб в 2017 році в програмі врахувати мікропроекти громад, які дотримали всіх вимог, але не отримали співфінансування у 2016 році.

Депутатська більшість не підтримала пропозиції свободівців.