Про це Вголосу повідомив депутат Львівської міської ради від БЮТ, член постійної депутатської комісії медицини, освіти, науки та соціального захисту Микола Сварник.

«Згідно з будівельними стандартами, у готелях має бути хоча б один номер для інвалідів, не кажучи вже про загальний вхід, туалети, тощо. На жаль, не усі готелі дотримуються вимог. Я на сесії міськради ставив питання, щоб готелям, які претендують на пільги до Євро-2012, ці пільги надавалися тільки при умові, що буде забезпечена доступність. Адже європейським експертам у кишеню пляшку не запхаєш, вимоги мають чітко дотримуватись», - сказав п. Микола.

«Хоча не все так погано, є у нас готелі, які відповідають стандартам. Наприклад, у готелі «Леополіс» більшість номерів з широкими дверима, у туалетах і ваннах немає порогів, душові зроблені таким чином, що людина має можливість заїхати туди на візку. Проектували цей готель фіни й естонці і зробили все так, як треба. І тротуар біля готелю зроблений так, що без проблем можна заїхати на нього візком», - додав він.

Також, за його словами, у готелі «Європейський» є пристосований номер: «І пандус вони зробили, хоча й під тиском, а от туалет доступний, який у них був, при реконструкції вони переробили на недоступний. Та й той свій пандус чомусь заставили вазонами. Темні люди».

«У «Супутнику» є приставні елементи, якими можна скористатися, щоб мати доступ до готелю. Ми в ньому часом семінари проводили. У готелі «Швейцарський» зараз проводяться роботи, після яких більша частина будівлі буде доступна для неповносправних. А от «Опера» нахабно «з’їхала» з цього питання. Вони просто нічого не роблять і нікого не слухають», - наголосив Сварник.

Нагадаємо, що 26 березня представник офіційної агенції з розміщення УЄФА під час Євро-2012 Адам Крчук оцінив готельне господарство міста.

«Львів - надзвичайно привабливе туристичне місто з готельним господарством, що стрімко розвивається», - такими були враження після огляду Львова та зустрічі із власниками готелів Адама Крчука - представника офіційної агенції УЄФА з розміщення (TUI Travel Plc) під час ЄВРО 2012.

«Від часу мого останнього візиту у 2007 році місто зробило великий крок у покращенні свого іміджу як туристичного центру. Львів добре розуміє свої туристичні активи та вдало позиціонує себе як туристичний центр», - наголосив Адам Крчук.

За словами Адама Крчука, в місті та регіоні вже сьогодні є потужна готельна інфраструктура. «Після розмови із власниками готелів я переконався, наскільки вже сьогодні місто та регіон є сильними у готельній сфері. Адже запропонувати альтернативні, окрім необхідних, готелі для розміщення представників УЄФА та футбольних команд можуть не всі українські міста-претенденти на проведення ЄВРО 2012. Такий підхід до справи однозначно підвищує авторитет Львова», - наголосив менеджер TUI Travel Plc.