Значна кількість міст Львівщини готові до проведення виборів тільки на 60%, — про це повідомив сьогодні під час прес-конференції голова Львівської обласної ради Михайло Сендак.
За словами Михайла Сендака, „Дрогобицький район готовий до проведення виборів на 90-93%, чого не можна сказати про м. Дрогобич. Трускавець, Моршин готові на 70-75%, а Борислав – на 60-65%”. Найгірша ситуація спостерігається у ряді містах районного підпорядкування, — наголосив він.
Також у області є 2-3 округи, які взагалі не готові до проведення виборів, — зазначив Михайло Сендак.
Проблемою є недостатня кількість телефонних апаратів, вогнегасників на дільницях та те, що більшість приміщень виборчих дільниць не відповідають вимогам.
„Сотні виборців не включені до виборчих списків. Болюче питання те, що ряд членів ДВК безпідставно відмовляються брати участь у роботі дільничних виборчих комісій. Також не створено значну кількість спеціальних виборчих дільниць. Це означає, що сотні тисяч людей не зможуть прийти на виборчі дільниці через слабку організацію”, — сказав Михайло Сендак.
Михайло Сендак відзначив, що на Львівщині не вистачає виборчих бюлетенів і Львівська область – єдина, якій ЦВК не надала додаткових бюлетенів. „Тільки у Бродівському районі не вистачає понад 2 тисячі бюлетенів”, — сказав він.
За словами Михайла Сендака, відповідальність за проведення виборів лягає на органи місцевого самоврядування. „Є домовленість з Олександром Сендегою про те, що дільниці будуть повністю забезпечені телефонними апаратами і телефонним зв’язком. Є домовленість з головним управлінням надзвичайних ситуацій і пожежної охорони, що дільниці будуть забезпечені вогнегасниками та відповідним інвентарем. Залишається питання: уточнення списків. Обласна рада над цим працює”, — заявив Михайло Сендак.
Михайло Сендак наголосив на тому, що ряд політичних партій не зацікавлені у тому, щоб вибори на Львівщині відбулись.
25 жовтня голова Львівської облради видав розпорядження про перевірку стану готовності області до проведення президентських виборів. Відповідно до цього розпорядження представники Львівської облради провели перевірки у 20 районах та 8 містах області, за виключенням Львова.