Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, які публікує ДТ.

На питання про ставлення до того, що громадяни України працюють у РФ 41,9% опитаних відповіли: «Якщо немає роботи вдома, то можливий заробіток і в РФ», ще 21,2% обрали варіант «Яка різниця, де заробляти?». 22,1% відповіли: «Це категорично неприйнятно в умовах війни з Росією». Ще 14,8% не визначилися.

 

«Якщо високий відсоток носіїв «трудової політкоректності» на Півдні (76,1%) і Сході (74,5%) слід визнати цілком прогнозованим, то цифри, отримані в Центрі і на Заході, вимагають серйозного осмислення. Виправдовують заробітчанство в Росії 60% респондентів, які проживають у центральних регіонах країни і 49,4% опитаних в західних областях України», – пише видання.

 

Разом з тим, на питання «В якій з перерахованих країн у вас є побоювання проявів ворожості по відношенню до українців?» 34,4% обрали РФ, 7,2% – Польщу, 4,2% – Білорусь.

Дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології з 21 листопада до 15 грудня 2017 року, в 110 населених пунктах у всіх областях України, крім АР Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводили тільки на територіях, підконтрольних Україні. Під час польового етапу було зібрано 2039 анкет.