Про це інформує «УНІАН» з посиланням на Управління зв’язків із громадськістю МВС України.

Під час розслідування заворушень в Одесі затримали загалом 172 осіб.

Після проведення відповідних слідчих дій частину з них відпустили під особисте зобов’язання, 127 затримані, як активні учасники масових заворушень і з ними проводиться комплекс досудових слідчих заходів.

За даними фактами органами внутрішніх справ розпочато 10 кримінальних проваджень.

Під час слідчих дій правоохоронці вилучили у затриманих вогнепальну нарізну, гладкоствольну та травматичну зброю, значну кількість запальної суміші, яка використовувалася проти мирних громадян. 

У МВС наголосили, що про ретельну підготовку до заворушень у місті свідчить і те, що більшість затриманих осіб, які на даний час вже ідентифіковані, є громадянами Російської Федерації та жителями Придністров’я.

Нагадаємо, у ході протистояння в Одесі між активістами Антимайдану і фанатами одеського і харківського футбольних клубів загорівся Будинок профспілок.

Як писав «Вголос», за попередніми даними, в Одесі в результаті зіткнень загинуло 42 людини. У лікарнях померло ще 3 людини.

Нардеп від ВО «Свобода» Павло Кириленко вважає, що за вчорашнім озброєним нападом на учасників мирної ходи «За єдність України» в центрі Одеси стоїть заступник начальника обласного управління МВС, начальник міліції громадської безпеки Дмитро Фучеджи.

У зв’язку з трагічними подіями 3, 4 і 5 травня 2014 року оголошені в Одесі днями жалоби.

Також, як повідомляв «Вголос», із займаної посади було звільнено начальника Головного управління МВС України в Одеській області Петра Луцюка.