Про це сьогодні розповіла заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак під час прес-конференції, передає кореспондент «Вголосу».

За її словами, це має бути захищений полігон з погляду впливу на навколишнє природне середовище поруч з наявним сміттєзвалищем, паралельно мають проводити рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Щоб населення погодилося, йому пропонують створити спільне підприємство, де грибовицька громада буде одним зі співвласників, і прибутки від експлуатації полігону надходитимуть у бюджет села.

«Чи це буде прив’язано напряму до Львівської міської ради  питання відкрите. Тому що, думаю, грибовицька громада на сьогодні є самодостатньою і цілком спроможна самостійно вирішувати, що їй робити далі з цією територією, як її правильно використовувати і заробляти кошти. Найближчим часом буде ухвалено кінцеве рішення щодо інвестора, щодо території, яку буде відведено, і чи це буде в парі з ЛМР, чи територія виключно громади», – додала Гримак.

Також вона зазначила, що наразі є один зацікавлений інвестор українського походження. Поки що триває процес реєстрації юридичної особи, після того, як буде офіційно зареєстровано підприємство, стануть відомі подробиці.

Ірина Гримак переконана, що всю територію Грибовицького сміттєзвалища потрібно розглядати в комплексі, а загалом проект створення нового полігону це перспектива найближчих років.