СБУ та поліція виявили на Івано-Франківщині високотехнологічну лабораторію, де готували марихуану на понад €50 млн.

Наркотичні коноплі вирощували у великих теплицях в селі Яблунів біля Косова.

“У теплицях площею чотири гектари зловмисники висадили елітні сорти канабісу з підвищеним вмістом тетрагідроканабінолу”, – повідомляють у пресцентрі СБУ.

Тетрагідроканабінол – головний психоактивний компонент канабісу.

У господарських будівлях поруч з теплицями коноплю переробляли безпосередньо на наркотики.

Плантацію обладнали високотехнологічними системами підігріву, освітлення, поливу, підживлення ґрунту і повітря, датчиками температури та вологості, системою відеоспостереження й охороняли службовими собаками.

“У теплицях на спеціальному ґрунті виявили майже 100 тисяч нарковмісних рослин і подрібнену рослинну масу коноплі загальною вагою понад тонну. Вартість виготовленого з цієї сировини наркотику на чорному ринку становила б понад п’ятдесят €50 мільйонів”, – додають у СБУ.

На самих теплиця працювало 20 найманих працівників, які працювали у дві зміни і жили у господарських будівлях поруч. Для них обладнали їдальню.

“Персонал під час роботи запирали на території, щоб уникнути крадіжок і самовільного виходу”, – відзначають правоохоронці.

Головного організатора плантації і двох його співорганізаторів затримали.

Готову марихуану продавали по €3,5 тисячі за кілограм.

У СБУ та поліції перевіряють, чи продавали коноплю оптом за кордон.

За даними місцевих ЗМІ, раніше у цих теплицях вирощували огірки, а самі теплиці належать місцевому підприємству, яке здало їх в оренду організаторам наркоплантації.

Протягом кількох останніх років ставлення до виживання марихуани у світі почало швидко змінюватися.

Першою в світі країною, яка повністю легалізувала марихуану для немедичного використання, став Уругвай. Його громадянам дозволили вирощувати вдома до шести рослин коноплі.

Кількість країн світу, які дозволяють вживати марихуану в медичних та оздоровчих цілях, постійно зростає.