Адміністрація Дональда Трампа наказала двом федеральним відомствам тимчасово припинити перерахування фінансової допомоги за кордон на час перевірки діяльності обох відомств. Мова йде про Держдепартамент та Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID).

Про це повідомляє "Голос Америки".

Так, адміністративно-бюджетне управління наказало Держдепартаменту та USAID відзвітувати про фінансову діяльність та припинити витрачати кошти на програми, які ще не були затверджені офіційно. Управління назвало 10 сфер, робота в яких повинна бути заморожена. У їх число увійшли міжнародна охорона здоров'я, боротьба з наркотиками, миротворчість і допомога в розвитку територій. Опоненти цієї ідеї кажуть, що в результаті іноземні держави позбудуться допомоги на суму від 2 млрд до 4 млрд доларів. Кошти, що опинилися під перевіркою, відносяться до 2018/19 фінансового року. У разі, якщо вони не будуть витрачені до 30 вересня, їх доведеться повернути у федеральний бюджет.

Критики ініціативи припускають, що це було зроблено навмисно для того, щоб законодавці не змогли заблокувати указ Білого дому.

Нагадаємо, що президент Ірану назвав Білий дім розумово відсталим.