Алло Степанівно, колись наші предки жили в гармонії з природою і вміли черпати в неї енергію. Зараз ми втратили цей зв’язок й забули про таку можливість. Як це відображається на нашому житті?

Все, що існує в природі, –  це вібрація і постійний рух. Людина і Всесвіт є єдиним процесом вічного руху. І щоб покращити своє життя, потрібно навчитися жити в  гармонії з енергетикою природи. Тільки тоді людина буде більш гармонійно вписуватись в навколишній світ, буде більш успішною, щасливою і здоровою.

У китайців є поняття «ци», що означає «життєва енергія», а дослівно перекладається як «дихання, повітря». Як можна охарактеризувати життєву енергію людини?

Енергетика людини постійно змінюється, реагуючи на зміни навколишнього середовища, тобто вона не є однорідною і стабільною. Кожен індивід має свою ауру, по якій можна встановити, яке у нього здоров’    я, який настрій. Люди постійно спілкуються, і між ними відбувається постійний обмін життєвою енергією. Буває так, що ви вперше бачите людину нічого про неї не знаєте, а вона вже вам, чомусь, не подобається. Таке трапляється тоді, коли ваша енергетика різко відрізняється від енергетики цієї людини.

Для того, щоб оцінити енергетику незнайомої людини, нам достатньо однієї десятої секунди. За цей час мозок визначає нашу «сумісність». Потім включається розум, і ми починаємо оцінювати людину за критеріями моралі і власного виховання. Тому не дарма кажуть, що перше враження – найправдивіше.

Чи може спілкування з «несумісною» людиною відобразитися на нашому емоційному здоров’ї?

Спілкування з такою людиною може послабити ваше фізичне та емоційне здоров’я. Але, бажаючи збагатитися матеріально, жити комфортно, люди  часто приносять в жертву своє здоров’я та благополуччя, спілкуючись з неприємними їм особами. А потім дивуються, звідки з’являються хвороби. Шукайте собі супутників у житті, які вам «до душі», і тоді ви проживете довге й щасливе життя.

Є люди, які втікають від світу,  самоізолюються, самозаглиблюються. В такий спосіб можна вберегти себе від негативної енергетики?

Як на мене, бути наодинці зі своїм «я» людині недостатньо. Навіть при нормальному функціонуванні психічної енергії, відсутність нових вражень порушуватиме її стан. Навколишнє середовище, яке постійно змінюється, спілкування людей, як обмін енергіями, спілкування з живою та неживою природою – абсолютно необхідні людині! І, оскільки сенсорна інформація завжди накладена на енергетичну основу, – потрібна енергетична підзарядка, якою люди діляться з нами.

А чи можна якось розвивати енергетику організму?

Первинне поле енергетично утворюється при зачатті, і дитина, в міру дорослішання та розвитку, поступово заповнює енергоінформаційну форму.

І розвивати енергетику можна і навіть треба! Але це потрібно робити розумно. Нормалізує енергетику класична музика, народні пісні й танці. Потрібно бути оптимістами, вірити у добро, ніколи не втрачати надію.  Я б радила жінкам носити прикраси. На них залишається погана енергетика. На вечір прикраси варто класти в підсолену воду. Також потрібно молитися, ходити в церкву, дотримуватися заповідей Божих. Духовність у людини має бути високою.

Кажуть, аура кожної людини має свій колір. Від чого це залежить?

Аура є елементом біополя. Вона має не тільки забарвлення, а  й яскравість. Це все залежить від особистості людини. Колір аури залежить від фізичного стану людини, її духовно-моральних якостей, психологічних установок. Забарвлення аури міняють наші усвідомлені і неусвідомлені думки. І навіть одна скороминуща думка може змінити колір. Аура може бути жовтого, червоного, синього, фіолетового та інших кольорів. Інколи вона може бути кольору райдуги.

Кожна людина бачить світ через колір саме своєї аури. Все залежить від того, у якому стані серце, емоції. Світ не в переносному, а в прямому розумінні буває розфарбований в колір емоцій, які переживає людина.

У  багатьох народів поширений забобон про поганий вплив погляду деяких людей (пристріт). Кажуть, від пристріту  можна серйозно захворіти, від нього, всихають дерева, трапляються різноманітні нещастя. Як ви це прокоментуєте?

Звичайно, є люди, погляд яких має потужну енергетичну дію. Це такий вид біопольного впливу, який дозволяє мимоволі чи  умисно на дистанції втручатися в енергетичну систему іншої людини. Ще з давніх часів люди виокремлювали хвороби, які виникали через «недобрий» погляд. У дітей це міг бути плач, безсоння, тошнота, біль голови  і, навіть, епілептичні напади. Вважають, що першими ознаками пристріту є раптова блідість, надмірне потовиділення, підняття температури. Ця недуга не виліковується жодними засобами медицини. Тут можуть допомогти тільки компетентні цілителі. Церква закликає багато молитися над такими хворими.

Біоенергетики лікують різноманітні хвороби. Яким чином?

Будь-яка хвороба починається на енергетичному рівні і аж потім проявляється на фізичному.  Захворювання можуть бути різного характеру й виникати з різних причин. Біоенергетик вирівнює енергетичне поле людини, сприяючи швидшому одужанню. Існує цілий спектр способів передачі енергії при спілкуванні з пацієнтом. Це і дія словом (словонавіювання), поглядом, прикладання рук, дія через предмети, дія на відстані (через фантом, фотографію).