Експерт з економіки Борис Кушнірук розповів, як весняний карантин вдарив по бюджету України.

Про це він заявив у коментарі для ІА «Вголос».

«Ми зупинили громадський транспорт і перевезення людей із приміських територій в місто. Величезна кількість людей просто не змогла працювати. Через це у нас зупинилась або обмежилась діяльність малих, середніх і навіть частини великих підприємств. Наприклад, на території Донбасу, де є металургійний комбінат, а люди живуть далеко, перестала їздити електричка, якою всі працівники добирались на роботу. Все, люди не можуть потрапити на робочі місця. А уявіть собі, скільки людей живуть у Києві, а живуть за містом», - пояснив Борис Кушнірук.

«Тому крім тих прямих заборон та обмежень ресторанів, кафе, барів, кінотеатрів і так далі, зупинилась робота багатьох підприємств. Відтак, удар по економіці був дуже суттєвим і люди вижили за рахунок «заначок» -  тих заощаджень і резервів, які у них були накопичені до того. Те саме можна сказати і про економіку в цілому», - додав експерт.

«А тепер уявіть собі, що ви це повторюєте. У людей цих заощаджень вже немає. Бізнес, який тоді зупинився і ще отримував хоч якісь копійки або міг зекономити на оренді приміщень, аби платити зарплати співробітникам, зараз просто закриється», - підсумував він.

Читайте детальнішу інформацію у статті "Чи переживе українська економіка ще один карантин?"