Таку думку висловив Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв’ю, відповідаючи на запитання: «Віктор Янукович дає зрозуміти, що Україна в Митному союзі, очевидно, буде. Цілком, частково чи більш ніж частково. Якщо наша країна таки опиниться в Митному союзі, де ви тоді бачите місце УГКЦ та її вірних?».

Глава Церкви наголосив, що питання Митного союзу охоплює кілька важливих складових.

«Найперше, як відомо, безкоштовний сир буває лишень у пастці. У сучасному світі сподіватися, що хтось нам просто так надаватиме допомогу – ілюзія. Це стосується співпраці з будь-яким сусідом. Ми, українці, повинні надіятися самі на себе і на Божу поміч, а не на безкоштовну підтримку нашого існування чужим коштом», – пояснив Блаженніший.

Він звертає увагу, що за Митним союзом стоїть авторитарна суспільна модель. Відповідно, якщо ми прагнемо відстоювати демократичні цінності в Україні, то треба шукати іншого товариства.

Блаженніший Святослав вважає, що питання, які стосуються цивілізаційного вибору, належить широко обговорювати в суспільстві, однак сьогодні діалогу між владою і суспільством дуже бракує.

Глава УГКЦ звертає увагу на те, що «представники влади ніколи не говорили, що євроінтеграційна перспектива перекреслена. Якщо насправді перекреслена, то треба чесно про це сказати суспільству. Коли ж ні, то потрібно бути послідовним».