Сьогодні близько 200 вчителів пікетували Львівський обласний виборчий штаб Віктора Януковича з вимогою виплатити борги вчителям за 57 ст. закону про освіту.
Вчителі тримали в руках плакати „Янукович контролюй своїх судовиконавців”, „Поверніть освітянам борг”, „В Україні закон як дишло”.
Голова незалежної профспілки вчителів Львова Андрій Соколов у своєму виступі зазначив, що Міністерство юстиції зволікає з виконанням судових рішень щодо виплати заборгованості вчителям за ст.57 Закону про освіту. „Через незаконне рішення друга Януковича — Азарова судовиконавці припинили стягнення боргів відповідно до рішень судів”, — наголосив він.
Андрій Соколов пояснив, що ще в жовтні 2003 року Микола Азаров дав вказівку не виконувати рішення судів по стягненню грошей за ст. 57 закону про освіту.
„Якщо прем‘єр-міністр Янукович не може справитися із повноваженнями прем‘єра, то йому немає чого йти на президентський пост”, — додав він.
Кожна подібна репліка Андрія Соколова супроводжувалась вигуками „ганьба”.
На заклик освітян до них вийшов керівник Львівського обласного штабу Віктора Януковича Олексій Радзієвський. „Мені приємно, що ви прийшли до штабу Януковича” — сказав він. Олексій Радзієвський визнав, що держава справді має борги перед освітянами. „Ваші вимоги справедливі, але є об‘єктивні обставини через які не можливо їх сьогодні задовольнити”,— сказав він.
Після цього Олексій Радзієвський запросив до себе представників від вчителів, щоб „провести переговорний процес”. Він пообіцяв, що всі вимоги освітян будуть доведені до Віктора Януковича.
Вчителі вимагають скасування вказівки віце-прем‘єра Миколи Азарова і прискорення виконання рішень судів щодо виплат за ст.. 57.
Якщо за тиждень не будуть виконані вимоги вчителів, вони обіцяють розбити наметове містечко під стінами штабу Віктора Януковича і оголосити безстрокове голодування.
Станом на кінець квітня 2004 року судами Львова задоволено 2100 заяв вчителів на суму 4 млн. 700 тис. грн. відповідно до ст. 57 Закону про освіту. Всього у судах знаходиться 10 171 заява на виплату 25 млн. грн. без нарахувань, а з нарахуваннями ця сума складає 32 млн. грн.