На площі Конституції біля Верховної Ради близько 500 активістів вимагають від народних депутатів ухвалити закон щодо захисту прав іноземних добровольців.

Більшість активістів тримають символіку партії “Національний корпус” та громадської організації “Національні дружини”. Також деякі учасники акції мають символіку ВО “Свобода” та “Карпатської січі”, повідомляє УНІАН.

Учасники мітингу вимагають ухвалити законопроект №3433, що передбачає спрощену процедуру отримання українського громадянства воїнами АТО-іноземцями та встановлення мораторію на видачу ветеранів АТО іноземним державам (зокрема, РФ) та міграційну амністію. Також активісти вимагають звільнити працівників Генпрокуратури, які видали за запитом ФСБ Росії інгуша Тимура Тумгоєва.

На вході на площу Конституції співробітники поліції вибірково оглядають речі людей, які намагаються потрапити на акцію.

Фото з мітингу на своїй сторінці у “Facebook” оприлюднив “Національний корпус”.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Російської Федерації за запитом ФСБ. ЗМІ зазначали, що Тумгоєв був бійцем батальйону їм. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальйоном Української Добровольчої Армії воює в районі АТО/ООС.

У ГПУ наголосили, що екстрадиція відбулася з додержанням вимог українського законодавства та міжнародних договорів. Таке рішення обурило активістів та правозахисників, які заявили, що Тумгоєв як доброволець брав участь в АТО на Донбасі.

Також у ГПУ заявили, що дані про участь чи бажання Тумгоєва служити в АТО «до них не надходили».