Близько 6 тисяч випадків подання однієї особи від різних кандидатів на членство у ДВК зафіксовано на Львівщині, — відзначив сьогодні під час прес-конференції керівник інформаційно-аналітичного відділу ЛОГО Комітету Виборців України Назар Бойко.
За словами Назара Бойка, існує тотальна проблема паралельних подань. „У 119 виборчому окрузі з центром у Франківському районі м. Львова було зафіксовано 16 збігів по людям. У 127 виборчому окрузі з центром у м. Старий Самбір було зафіксовано 1008 паралельних подань. За загальними підрахунками близько 6 тисяч людей так чи інакше перехрещуються у поданнях на членство у ДВК”, — сказав Назар Бойко.
Назар Бойко відзначив, що дана проблема вирішувалась територіальними виборчими комісіями шляхом виключення осіб, які повторювалися у поданнях від різних кандидатів. „Територіальні виборчі комісії ставили на голосування питання щодо зняття всіх людей, які так чи інакше пересікаються у поданнях на членство у ДВК від різних кандидатів у президенти. Це відверте порушення. Адже людина писала заяву на членство у ДВК від одного кандидата”, — зазначив він.
На думку Назара Бойка, ефективним способом уникнення проблеми паралельних подань є подання довіреної особи кандидата з підтвердженням того, що певна особа подає свою кандидатуру лише від одного кандидата. „Цей спосіб дуже оперативно і ефективно був використаний штабами Олександра Мороза, Віктора Ющенка та Віктора Януковича”, — відзначив він.
Назар Бойко наголосив на тому, що паралельні подання однієї особи зафіксовані практично від усіх штабів. „Наприклад, у ТВК №127 одна людина була подана на членство у ДВК від 8 кандидатів у президенти”, — сказав Назар Бойко.