Суд Одеси відклав розгляд справи щодо обвинувачення Одеського міського голови Геннадія Труханова у внесенні неправдивих відомостей до декларацій за 2015 і 2016 роки.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на прес-службу райсуду.

Речниця райсуду Ольга Галіна зазначила, що головуючий на засіданні колегії суддя Анатолій Дерус не зміг сьогодні розпочати слухання справи за обвинувальним актом САП стосовно мера Одеси Труханова, якому інкримінують подання завідомо неправдивих відомостей до декларацій про майно і доходи за 2015 і 2016 року. Підставою перенесення розгляду провадження стала неявка на засідання судді Руслана Абухіна, який пішов у відпустку.

Розгляд справи Труханова по суті колегія суддів розпочне після повернення з відпустки судді Абухіна.

Труханов не вніс, за даними НАБУ, до своїх декларацій за 2015 і 2016 роки відомості про майно і доходи, власником яких є особа, з якою мер Одеси протягом 2015-2016 років спільно проживав. Йдеться про колишню дружину мера, з якою він офіційно розлучився в 1997 році.

НАБУ розслідувало кримінальне провадження за ознаками ст. 366-1 Кримінального кодексу України з листопада 2017 року. Підозру Труханову з боку Спеціалізованої антикорупційної прокуратури було пред’явлено в березні 2019 року. Мера Одеси прокурори САП звинувачують, зокрема, в тому, що не внесено до декларації відомості про наявність в його дружини квартири, два паркомісця, елінг, дачу, житлові приміщення, два автомобілі, земельні ділянки та відсотки вкладень в банках. Згідно з результатами досудового розслідування, Труханов не задекларував у цілому в 2015 році майна і доходів на суму 32,48 мільйона гривень, в 2016 році – на 18,81 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що 9 липня Малиновський райсуд повністю виправдав мера Одеси Геннадія Труханова та інших осіб, яких підозрювали у розкраданні коштів під час будівництва заводу «Краян».