Гірників, які проводили підземний страйк на шахті "Ніканор-Нова" в окупованому бойовиками "ЛНР" Зоринську, звільнили без погашення заборгованості із зарплати.

Про це повідомляє Остров.

"Грошей не виплатили, зате звільнені розпорядженням "уряду" 32 шахтаря, які брали участь у страйку, іншим натякнули на подальше переслідування структур "МГБ", - розповіли місцеві жителі.

Як зазначає видання, 29 квітня більше півсотні гірників збиткової шахти у Зоринську відмовилися підніматися на поверхню після розпорядження окупаційною владою на закриття шахти. Вони вимагали погасити їм борги по заробітній платі і не закривати єдине в Зоринську містоутворююче підприємство.

Так званий "голова уряду" Сергій Козлов спробував припинити страйк та зустрівся з шахтарями, але вони були обурені його словами про нерентабельність шахти і переведення її на "суху консервацію". Козлов також не пояснив як вирать питання багатомісячної заборнгованості.

Згодом, 4 травня на місце страйку приїхав так званий "міністр палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР" Павло Мальгін. Він умовив шахтарів припинити акцію протесту, пообіцявши до 25 травня погасити піврічну заборгованість по зарплаті.

Проте, у соцмережах повідомляють, що обіцянки часткових поступок гірникам, як то погашення боргів по заробітній платі, виконані не були. Учасників страйку звільняють, а інших лякають переслідуванням зі сторони "МГБ".

"Донбас ліквідують, необгрунтовано жорстоко переслідуючи всіх незгодних або просто тих, хто насмілився відкрити рот", - пишуть користувачі соцмереж.

Нагадаємо, у “ЛНР” 94-річний ветеран феєрично поставив на місце бойовиків.