Лідер фракції Партії Регіонів Раїса Богатирьова вважає, що інформація щодо фальсифікації погашення судимостей лідера партії Віктора Януковича направлена на те, щоб відвернути увагу громадськості від інших проблем.

Про це Богатирьова сказала в інтерв’ю газеті "День", опублікованому у вівторок.

"З юридичного погляду, справа ця абсолютно безнадійна. Навіть якщо припустити, що якісь папери оформляли неправильно, безпосередньо Віктор Федорович участі в цьому не брав. Крім того, колишній голова Верховного Суду Віталій Бойко вже засвідчив неправдивість інформації. Він особисто підписував постанову про погашення судимостей", - сказала вона

Вона також зазначила, що "вельми сумнівається", що "справді тривало повномасштабне та неупереджене вивчення всіх документів".

"Поки що є лише окремі дуже емоційні заяви. Їх мета — вкинути в громадську думку компромат, дати людям теми для обговорення, відвернути їхню увагу від справді важливих проблем — подорожчання продуктів, дефіциту бензину тощо. Використовують дуже примітивні прийоми. У влади, як кажуть, "криза жанру", - зазначила Богатирьова.

Вона також вважає, що порушення кримінальних справ щодо Кушнарьова, Різака, Колеснікова та інших є "спроби влади "вибити" з-під опонентів електоральну, економічну та політичну основи".

"Погодьтеся: досить своєрідна методика підготовки до виборів. Розробляється сценарій, за яким список кандидатів від нашого блоку перетворюється на список кримінальних справ", - зазначила вона.

На питання, чи не знає вона про бажання бізнесмена Рената Ахметова йти у політику, Богатирьова зазначила: "Особисто я з Ахметовим жодних місць у списку не обговорювала і не чула, щоб аналогічні розмови велися з кимось іншим".

На питання щодо можливості об'єднання партії регіонів із СДПУ(о), Богатирьова зазначила:
"Існує чимало нюансів, що створює на певному етапі передумови для нашої співпраці в окремих напрямах…Згідно з програмними положеннями, Партія Регіонів — партія ліберального типу, з відповідними позиціями в економічних питаннях; тоді як есдекам, у тому числі українським, ближчі соціалістичні ідеї та методи".

На питання щодо формування парламентської більшості, Богатирьова сказала, що "у цьому парламенті більшість однозначно не сформується, мотиви єднання в депутатів геть відсутні".

"З іншого боку, її майбутні контури видніються, адже можливості для цього мають тільки великі політичні сили, яких в Україні не так уже й багато", - сказала вона. Проте Богатирьова вважає, що створення більшості необхідне, але зараз неможливе.

"Українська правда"