У ході розмови з Міністром охорони здоров’я Турецької Республіки Мехметом Мюезінолу Раїса Богатирьова обговорила умови співробітництва у галузі охорони здоров’я, зокрема, йшлось про можливість на постійній основі здійснювати підготовку медичних кадрів та підвищення їх кваліфікації для громадян Турецької Республіки в Україні. Раїса Богатирьова запевнила, що українська сторона готова до розширення співпраці і сприятиме налагодженню таких контактів.

Нагадаємо, що станом на сьогодні у вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладах І-ІV ступеня акредитації додипломної та післядипломної освіти України навчається 214 громадян Турецької Республіки. При цьому загальна кількість громадян ТР, які отримують освіту в Україні на комерційній основі, коливається в районі 700-800 осіб.

Також в рамках робочої поїздки до Туреччини Раїса Богатирьова зустрілася із Міністром охорони здоров’я Литовської Республіки Вітанісом Андрюкайтісом та Міністром охорони здоров’я Республіки Молдова Андрієм Усатим.

Під час розмови молдовським колегою Глава МОЗ України торкнулась питань співпраці з Глобальним альянсом по вакцинам та імунізації (ГАВІ), можливості обміну досвідом між медичними працівниками України та Молдови.

Раїса Богатирьова заявила, що Україна відкрита для обміну досвідом у сфері модернізації системи охорони здоров’я з усіма іноземними партнерами і, особливо, з нашими молдовськими сусідами.

Довідково

ГАВІ об’єднує провідних партнерів у галузі імунізації з метою захисту дітей від інфекцій, контрольованих методами імунопрофілактики. Альянс розробляє і пропонує механізм координації та вдосконалення програм імунізації на міжнародному, регіональному та національному рівнях, а також сприяє співпраці між уже існуючими та новими міжнародними ініціативами в галузі імунопрофілактики.