«Наша компанія займається перш за все концертним обладнанням – сцена, звук, світло, а також іншими напрямками – генератори, освітлення, тобто ми компанія, яка повністю забезпечила цей фестиваль», - розповів п. Богдан на прес-конференції сьогодні.

«Переговори з продюсерським центром «Габрі» в нас велися вже декілька місяців, задачі ставилися поступово, але перш за все, це був великий масштаб фестивалю, до якого ми мали готуватися. Це не лише поставити сцену зі звуком, це перш за все виконати рейдери дуже відомих артистів, забезпечити всі комунікації, які потрібні для людей, що будуть на фестивалі, а заявлено було, що їх буде 50 тис. осіб. Це велика кількість і це все дуже міняє, це перш за все безпека, освітлення, розташування сцен, щоб люди один одному не заважали, щоб по звуку сцени одна одну не пересікали, це все розробляли наші інженери, оскільки організатори були з невеликим досвідом організації заходів, а такого рівня взагалі не мали досвіду. Вони нам просто розказували проте те, що вони будуть робити і ми з того робили висновки, і все планували», - додав Дзюнько.

За його словами, існує договір з продюсерським центром «Габрі», в якому зазначається оплата в 4 етапи, нажаль, було зроблено лише передоплату, за ці кошти компанія «Артмакс інжиніринг» встановила 2-ох кілометрову сітку, стовпці, задіяла техніку, яка робила дорогу для того, щоб заїжджали фури з апаратурою та всім оснащенням. По суті гроші одразу були потрачені за призначенням.

«До 30 липня ми мали мати підтвердження, що все оплачено, а максимум 31 числа бачити гроші на рахунку. Нажаль, грошей на рахунку не було, а вже багато часу було потрачено
на декорування сцени, програмування світла, бо хотіли, щоб це все було красиво. Ми по суті свою роботу виконали на 100%, тому перший день ми відпрацювали», - говорить директор Артмаксу.

«Суботнього ранку грошей не було, організаторів не було, не було з ким поспілкуватися, телефон ніхто не піднімав. Як виявилося артистам також ніхто не заплатив і вони шукають організаторів. Коли близько 12 години дня ми знайшли Арміне Габріелян, я задав їй два питання: що відбувається і що робити нашій компанії? А вона відповіла: «Фестиваль припиняється, демонтуйте сцени». Тобто самовільно, без попередження ми не розбиралися, Арміне Габріелян дала мені чітку команду демонтуватися», - сказав Дзюнько.

«Але для нас це також проблема зупинити такий фестиваль, це не пікнік в Брюховичах. Там стоїть дорога техніка, обладнання. А тут все, ніхто з тобою не розмовляє і не знають що робити. Ми запропонували їм, щоб все ж таки всі сцени працювали і включити звук, але як виявилося артистам також не проплачено, тому це нічого не допоможе. Тому нами було прийнято рішення залишити одну сцену для того, щоб організатори пояснили людям що відбувається і крім того, деякі артисти до нас підійшли і сказали, що погоджуються виступати», - продовжив директор.

«Але справа в тому, що ніхто з нами ні про що не говорив, можливо, ми б могли спільно щось придумати, все обговорити, дати якусь розписку, запропонувати розплатитися на наступний рік, а тут нічого», - говорить п. Богдан.

«Щодо безпеки людей, то ми провели нараду і подзвонили в обласне управління МНС, пояснили яка ситуація, щоб вони викликали два наряди Беркутів, бо найгірше сталося в 4 годині, коли знялася вся охорона фестивалю, вочевидь їм також не заплатили, і вся техніка, як і те, що відбувалося на фестивалі було не контрольоване. На той момент вже десь було 7 тис. чоловік, бо вхід вже був вільний. Люди заходили, пили алкоголь, чекали на музику, якої не будо і т.д. Це все ми зробили, ніхто з організаторів до цього не додумався», - зазначив Дзюнько.

За його словами недільного ранку з їх фірмою так і ніхто не говорив, тому було прийняте рішення демонтувати останню сцену.

«Щодо наших наступних дій, то ми все ще чекаємо, що організатори вийдуть до нас на контакт і заплатять кошти. До суду поки що подавати не збираємося. Справа в тому, що нам самим дуже шкода, що так сталося, наші інженери буквально два місяці там жили, нам потрібно виплачувати зарплати людям, а нам покрали обладнання, пообрізали дорогі ланцюги», - додає він.

За даними п. Дзюнька організатори заплатили фірмі «Артмакс інжиніринг» поки що 27% від суми.

Нагадаємо, що фестиваль "Свірж", який повинен був проходити з 31 липня по 2 серпня у Перемишлянському районі, що на Львівщині, змінив формат фестивалю ще у суботу зранку через не виплату коштів технічним службам та учасникам, у неділю фестиваль повністю припинився.

Детальніше про це читайте тут