Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», інформує портал «Наші гроші».

При оголошенні тендеру у червні «Електроавтотранс» планував придбати п’ять тролейбусів на суму близько 12 млн грн. Однак згодом кількість тролейбусів було збільшено.

На тендер подавали заявки п’ять компаній, три з яких пропонували тролейбуси дешевше від переможця. Однак ці заявки було відхилено через претензії до наявності усіх необхідних довідок.

Найдешевша пропозиція 13,26 млн грн. була від ТОВ «МАЗтранссервіс». Ця компанія оскаржувала в АМКУ неправомірність відхилення її заявки тендерним комітетом, однак програла справу, оскільки з запізненням подала скаргу.

Відтак єдиним допущеним до участі конкурентом було ТОВ «Окраїна» Олександра Рибальченка, яке пропонувало тролейбуси лише на 1,7% дорожче від переможця.

Дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс» належить Олегу Свинарчуку, партнеру президенту України Петра Порошенка. Свинарчук очолював штаб Порошенка на Черкащині під час президентських виборів.

Нещодавно Свинарчук змінив фамілію на Гладковський (по матері) і у серпні президент призначив його головою Міжвідомчої комісії по військово-технічному співробітництву та експортному контролю, яка контролює весь експорт зброї з України.