Після інформаційної компанії з дискредитації ідеї Київського Патріархату та спрямованої безпосередньо проти патріарха Філарета, «розгорнутої деякими представниками Православної Церкви України», розпочалися репресії проти студентів Київської православної богословської академії - патріарших іподияконів та працівників Київської патріархії.

Про це повідомляє пресслужба Київської Патріархії, передає «Главком».

«З боку керівництва цього вищого навчального закладу лунають погрози виключення студентів із академії та має місце відвертий шантаж і тиск, щоби студенти відмовилися від будь-якої підтримки патріарха Філарета. Дійшло до того, що заборонений у священнослужінні ректор Київської богословської православної академії прот. Олександр Трофимлюк 11 червня видав незаконний наказ 077/-c про відрахування з КПБА двох студентів «за участь у заходах, що ставлять за мету спричинити розкол єдиної помісної  Православної Церкви України», - говориться у повідомленні.

Зазначається, що наказ про відрахування був виданий за участь у Форумі української інтелігенції  «За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат! За Україну!» та стосувався патріаршого іподиякона Івана Музики, який супроводжував Філарета на форумі, і працівника Київської патріархії Антона Павленка, який виконував свої обов’язки як працівник пресслужби Київської Патріархії.

«Варто зауважити, що в наказі про відрахування зазначено порушення пункту 6.10 Статуту Київської православної богословської академії. Статут КПБА розміщений на стіні при вході біля чергового в академії. Якщо ознайомитись із положеннями цього статуту, чітко видно, що пункту 6.10 немає в статуті. Зазначимо, що виключення з вищого навчального закладу мало б ґрунтуватися виключно на положеннях Закону України «Про вищу освіту». Жодних пунктів статті 46 (яка регулює підстави виключення) цього Закону згадані студенти не порушували», - підкреслюється у повідомленні.

У Київській Патріархії попередили керівництво Київської православної богословської академії про те, що «відрахування та шантаж є повністю незаконними та такими, що дискредитують вищий навчальний заклад, ліцензований і акредитований Міністерством освіти України».

«Просимо Міністра освіти України Гриневич Лілію Михайлівну взяти ситуацію під особистий контроль та вжити заходів для припинення незаконних дій адміністрації Київської православної богословської академії. Закликаємо адміністрацію духовного закладу припинити репресії та залякування студентів Київської православної духовної академії», - заявили у Київській Патріархії.

Як писав «Вголос», експрезидент України Петро Порошенко хотів, щоб ПЦУ очолив один із архієреїв УПЦ МП, який перейшов в Українську Церкву, митрополит Вінницький Симеон.