Про це повідомив прокурор Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Павло Богуцький під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Павло Богуцький зазначив, що тенденція до зниження злочинності у військових формуваннях відслідковується протягом кількох останніх років.

«Найвідчутніше зниження злочинності в усіх структурах, де проходять військову службу, а також виконують спеціальні функції з захисту правопорядку, відбулось у 2012 році (-46%). Це насамперед пов’язано з відповідною роботою. Крім того, важливо зазначити про такий момент, як відмова військових правоохоронних органів та військової прокуратури від порушення кримінальних справ за малозначними фактами. Тобто формально ознаки злочину є, але значення для суспільства такі випадки не мають, то ми обмежувались не правовим реагуванням, ¬– найчастіше це були заходи щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності та усунення наслідків діяння», – пояснив прокурор.

Він додав, що загалом у поточному році у військовій сфері Західного регіону зареєстровано 61 злочин, з яких 27 – злочини корупційного напрямку.

Павло Богуцький розповів, що зменшилась кількість злочинів, пов’язаних із заволодінням державним військовим майном. Натомість всі злочини, які наразі обліковані (8 у Західному регіоні), пов’язані із заволодінням військовим майном, шляхом зловживанням службовим становищем.

Із усіх зареєстрованих злочинів, 27 є тяжкими та особливо тяжкими.

Найбільшу кількість злочинів зареєстровано за Міністерством оборони України (74%). За військовими об’єктами Державної прикордонної служби України зареєстровано (16%), ще 10% злочинів вчинено військовослужбовцями внутрішніх військ МВС України та інших військових формувань.

Як писав Вголос, військова прокуратура Західного регіону України та підпорядковані їй військові прокуратури гарнізонів від сьогоднішнього дня ліквідовані.