«Заяви Олексія Івченка, нинішнього голови НАК «Нафтогаз України», що у нас проблем з газом не існує - це позиція страуса, який ховає голову в пісок», - заявив сьогодні на прес-конференції у Дніпропетровську голова Республіканської партії України, екс-керівник НАК "Нафтогаз України" Юрій Бойко.

«Протиріччя між Президентом, урядом та "Нафтогазом", провал переговорів із Росією та Туркменістаном призведуть до шокового зростання цін на енергоносії», - прогнозує Юрій Бойко.

Лідер РПУ впевнений, що з Росією вдасться домовитись стосовно газу. А ось невиконання контрактів з Туркменістаном, заборгованість, яка може з’явитись наприкінці року, можуть сильно вплинути на енергетичну безпеку України. І ці побоювання небезпідставні.
- Те, що зараз декларується як збільшення платежів «Нафтогазу», зроблено за рахунок неплатежів Туркменістану. Ця ситуація заведена в глухий кут і замовчувати її вкрай небезпечно», - додав Юрій Бойко.

На думку голови Республіканської партії, Україна може уникнути енергетичної кризи, якщо чітко виконуватиме підписані газові домовленості з Ашхабадом. «Потрібно розраховуватися з туркменською стороною, інакше ми не будемо мати туркменського газу, а, відповідно, промисловість залишиться без палива», - підкреслив екс-глава «Нафтогазу».

Юрій Бойко нагадав, що останні кілька років Україна завжди виконувала свої зобов’язання перед Туркменістаном. І тепер, якщо ми не зробимо висновків із заяв Туркменбаші, то «опинимося у дуже складній ситуації".

А ось заяви нинішнього керівництва «Нафтогазу» - про те, що «усе зроблено правильно», можна буде перевірити після завершення опалювального сезону. «Ось коли країна пройде зиму, тоді й стане зрозуміло, як спрацював «Нафтогаз», - переконаний лідер РПУ.