Голова Республіканської партії Юрій Бойко критикує домовленість "Нафтогазу України" з Туркменістаном про скасування бартерної оплати газу. Голова Республіканської партії, який був головою правління національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Юрій Бойко критикує домовленість компанії з Туркменістаном про скасування бартерної оплати газу. Про це він повідомив на прес-конференції в Северодонецке (Луганська область).

"Це архінепрофесійний підхід, такий контракт в жодному разі не можна було підписувати", - сказав він. За словами Бойка, розраховуючи за весь туркменський газ коштами з розрахунку 44 долара за тисячу куб. м. Україна втрачає ринок збуту своїх товарів обсягом 500 млн. доларів щорічно. "Останні 3 роки за рахунок постачань природного газу ми відвантажували товарів на загальну суму 640 млн. доларів, з них на суму 500 млн. товари вітчизняного виробника. Таким чином, тепер ці підприємства будуть позбавлені можливості поставляти продукцію на туркменський ринок", - додав він.

Крім того, за словами Бойка, у 2 рази зростає валютне навантаження за туркменським контрактом на "Нафтогаз України", у той час, як джерела фінансування цих витрат не передбачені. Відповідаючи на питання, чи зміг би він вирішити газові проблеми з Росією і Туркменістаном, Бойко сказав, що зміг би і знає, як саме це зробити.
„Українські новини”