Про це йдеться в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за підсумками візиту в Соледар.

«Представник Генерального штабу Збройних сил України заявив, що українські ЗСУ згодні припинити вогонь. «ДНР» і «ЛНР» не бажають цього зробити. СMM зазначила, що така відмова припинити вогонь є явним порушенням раніше підписаної угоди і створює труднощі зі свободою пересування для членів Місії», - йдеться в повідомленні.

Команда СMM була присутня під час чотирьох етапів відео-конференції за участю російського генерала, який раніше представляв Російську Федерацію в СЦКК, російського генерал-майора, представника Збройних сил Російської Федерації в СЦКК і українського генерал-майора, начальника української сторони при СЦКК, а також членів «ДНР» і «ЛНР». Також були присутні представники Адміністрації президента і Генерального штабу Збройних сил України.

«Переговори були присвячені доступу СMM до Дебальцевого (55 км на північний схід від Донецька) і тривали весь день. СMM закликала кожну з сторін підтвердити свою готовність і можливість припинити вогонь, відповідно до прийнятих раніше угод. Дехто з учасників підрахував, що в Дебальцевому залишилося близько 2500 мирних жителів. Представники СMM нагадали учасникам про те, що недотримання попередніх домовленостей про припинення вогню може призвести до жертв серед мирного населення», - наголошено в заяві.

Нагадаємо, сьогодні Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про нарощування кількості танків та бронетехніки, які перетнули кордон із Росії в Україну.