Про це повідомив міністр фінансів Владислав Горанов, передає «ТАСС».

Глава болгарського фінансового відомства перебуває у Вільнюсі у зв'язку зі вступом Литви в єврозону і почав там відповідні переговори.

«Є політичний консенсус в тому, щоб Болгарія якнайшвидше перейшла на євро. Зміна лева на євро надасть позитивний економічний ефект для розвитку країни», - упевнений Горанов.

Міністр припустив, що вже до 2018 року в цьому питанні буде досягнуто істотного прогресу.

«Болгарія попросить у країн єврозони карту із зобов'язаннями країни і списком реформ, які необхідно провести, щоб перейти до механізму ERM 2», - повідомив фінансист.

ERM 2 (Exchange Rate Mechanism 2) - міждержавна угода, країни-учасниці якої приймають рішення зв'язати свої національні валюти з курсом євро і протягом двох років привести економічні показники у відповідність до Маастрихтських критеріїв.

Зокрема, країна що вступає в єврозону, разом зі стабільністю курсу власної валюти, повинна утримувати свій бюджет від перевищення дефіциту більш ніж на 3% ВВП і не дозволяти державному боргу збільшуватися більш ніж на 60% ВВП.

Зараз в Болгарії введено фіксований обмінний курс лева по відношенню до європейської валюти: один євро коштує 1,95583 лева.