Державний газовий оператор Болгарії підписав будівельний контракт на 1,1 млрд євро (1,2 млрд доларів) з групою під керівництвом Саудівської Аравії на будівництво газопроводу TurkStream.

Про це повідомляє видання Assotiated Press.

Планується, що по цьому газопроводу російський природний газ буде транспортуватися в деякі частини Європи. Контракт був підписаний між державним оператором “Булгартрансгаз” і консорціумом, очолюваним “Аркад Інжиніринг” з Саудівської Аравії.

За умовами документу, буде прокладатися трубопровід протяжністю 474 км – від південної межі Болгарії з Туреччиною до її західного кордону з Сербією.

Газопроводом російський газ буде транспортуватися в Сербію, Угорщину та Австрію під виглядом відгалуження від газопроводу TurkStream. Таким чином доставки російського природного газу в Туреччину і Європу буде виконуватися без проходження через Україну.

Зазначимо, раніше Болгарія планувала отримувати російський газ через “Південний потік”, однак правила конкуренції ЄС змусили Росію відмовитися від проекту, а Болгарія призупинила будівельні роботи на своїй території.

Газопровід “Турецький потік” планують запустити в експлуатацію до кінця 2019 року.

Болгарія також сподівається імпортувати скраплений природний газ (СПГ) з споруди, що будується в грецькому порту Олександруполіс.