Синод Болгарської православної церкви не підтримав пропозицію РПЦ провести Всеправославний собор, на якому б обговорили питання надання томосу Українській православній церкві. Таке рішення синод ухвалив у четвер, 4 жовтня, йдеться в повідомленні Болгарської патріархії. Зазначається, що синод розглянув лист глави РПЦ Кирила, у якому він закликав усі православні церкви почати обговорення ситуації навколо автокефалії для УПЦ на всеправославному рівні.

За скликання Всеправославного собору проголосували лише троє учасники синоду. Проти скликання проголосувало восьмеро членів синоду, серед них і патріарх Неофіт. Двоє учасників голосування висловили окрему думку з цього питання. Таким чином синод пропозицію відхилив.

Як писав «Вголос», 2 жовтня глава РПЦ Кірілл направив листи главам усіх православних церков із пропозицією скликати Всеправославний собор для обговорення «однобічного рішення Константинополя» дати автокефалію Українській церкві. На думку Кирила, «однобічні дії Константинопольського патріархату можуть привести до вкрай важких наслідків для єдності світового православ’я».